Zetor w Izraelu i Jordanii
Spółka Zetor wkracza na nowe rynki. Tym razem będzie podbijać Izrael i Jordanię.
Nowym izraelskim dystrybutorem ciągników rolniczych marki Zetor stała się w tym roku spółka A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD. Będzie pna dostarczać maszyny nie tylko do Izraela, ale i Jordanii. Z nowym partnerem handlowym marka ZETOR wzmacnia swoje pozycje na świecie.
Do Izraela i Jordanii będą eksportowane traktory o mocy od 80 do 150 koni, zatem linie modelowe MAJOR, PROXIMA i FORTERRA. Jak podaje spółka ZETOR TRACTORS a.s., w ramach rynku izraelskiego obowiązuje legislatywa porównywalna z zachodnim światem, zatem na rynki będą dostarczane maszyny, które spełniają wymagania emisyjne STAGE IV. Izraelski partner za pośrednictwem swoich filii i sieci handlowej zapewnia nie tylko sprzedaż traktorów, ale dba również o zapewnienie dobrego i płynnego funkcjonowania serwisu posprzedażowego dla klientów. Farmerzy i rolnicy mają do dyspozycji kompletne usługi związane ze sprzedażą nowych maszyn rolniczych, ich serwisem i zakupem oryginalnych części zamiennych.
- Dążymy do wzmacniania pozycji na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, ale zwracamy uwagę również na inne oferty handlowe. Przeniknięcie do tych regionów jest dla nas atrakcyjną opcją rozszerzenia działalności. Klient jest dla nas kluczowy, dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy, gdzie dostrzegamy zainteresowanie marką ZETOR - wyjaśnia Martin Blaškovič, dyrektor wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.
Wejście na izraelski rynek jest dla spółki ZETOR TRACTORS a.s. zupełnie nową okazją. Historycznie do regionu bliskiego wschodu traktory marki ZETOR były dostarczane na przykład z fabryki znajdującej się w Iraku, ale obecność marki ZETOR na izraelskim rynku jest premierą. W ramach zawartego kontraktu planuje się dostawę maszyn w liczbie kilkudziesięciu sztuk, z potencjałem na stopniowy wzrost.
Najwięcej traktorów w Izraelu należy do kategorii o mocy 80-120 koni, to znaczy do segmentu, w którym marka ZETOR dysponuje szeroką ofertą maszyn o różnej mocy, z różnymi typami skrzyni biegów, i wieloma innymi rozwiązaniami technicznymi. Rolnictwo w Izraelu jest równomiernie podzielone na hodowlę zwierząt i produkcję roślinną. W przyszłości oczekuje się, że ze strony izraelskich klientów będzie zainteresowanie przygotowywanym prototypem trzycylindrowej maszyny o mocy 50 koni.