AgroUnia i Porozumienie w koalicji
Porozumienie, dotychczas pod przewodnictwem Jarosława Gowina, kierowane jest obecnie przez Magdalenę Srokę. Pierwsze sygnały o tym, że ta partia chce połączyć siły z AgroUnią pojawiły się już kilka dni temu. Dziś potwierdziły się.
- Zakomunikowaliśmy, że idziemy razem. Staramy się łączyć dwa środowiska. Zrobimy wszystko, by to się udało. Jesteśmy po konferencji i większym spotkaniu, na które dojechało kilka osób. Rozmawialiśmy, poznaliśmy się. Jestem pełne nadziei i pełen wiary w to, że się uda! Dla mnie to też jest nowość, przyzwyczajam się do tego. Dla mnie jest to wyróżnienie, że udaje nam się łączyć środowiska. Łączenie różnych jest największą wartością naszego projektu – powiedział tuż po oficjalnej konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.
Wtórowała mu Magdalena Sroka.
- Chcemy rozmawiać o problemach, które są na wsi i w mieście. Łączymy, nie dzielimy. Nie będziemy opowiadać, tylko zabieramy się do pracy. Te prace trzeba wykonać na poziomie parlamentu, ale także na poziomie zwykłych, codziennych spraw. Prezentujemy różne wrażliwości, ale będzie to naszą siłą! - zaznaczyła Magdalena Sroka, prezes partii Porozumienie.
Michał Kołodziejczak jest bardzo optymistycznie nastawiony.
- Kto się boi ciężkiej pracy niech szuka szczęścia gdzieś indziej. MagdalenaSroka ku słońcu! - napisał lider AgroUnii na Twitterze.
Z kolei Magdalena Sroka oświadczyła, że ufa w skuteczność AgroUnii.
- Łączymy środowiska z dwóch biegunów miasto i wieś. Tworzymy projekt ludzi którzy zawiedli się na PiS. Michał Kołodziejczak jest skuteczny, a my mamy doświadczenie – napisała na Twitterze Magdalena Sroka.
Najczęstszy zarzut, który stawia się obydwu ugrupowaniom to odmienność programów wyborczych. Z tego też powodu z Porozumienia odeszło dwóch polityków - Michał Wypij i Jan Strzeżek.
Nowa nazwa partii ma zostać upubliczniona w ciągu najbliższych dni. Tym samym AgroUnia i Porozumienie pod nowym szyldem wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych.
Czytaj także: Kowalczyk: Wysokość cen nawozów jest akceptowalna