Najważniejsza jakość kiszonki
Ograniczenie strat w produkcji pasz objętościowych, a przede wszystkim kiszonek, jest sprawą priorytetową dla rolników i hodowców bydła.
Warto więc dostosować się do postępującej technologii, aby uzyskać najwyższą jakość produkowanej paszy.
- Zaobserwowaliśmy potrzebę rynku i odpowiedzieliśmy na nią. Postanowiliśmy we współpracy z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych stworzyć produkt, który zaspokoi wysokie wymagania rolników - mówi Paweł Spera, specjalista ds. sprzedaży w firmie RBB-Stal J. Borusiak S. K.
Wał do rozgarniania zielonki ma 2500 mm długości, 2500 mm szerokości i 1500 mm wysokości. Średnica walca z zębami jest optymalna i wynosi około 1300 mm.
- Wał posiada mocowanie na zaczep trójpunktowy, ale na życzenie możemy wykonać dowolne mocowanie również do ładowarek teleskopowych większości popularnych marek, umożliwia to napęd hydrauliczny - tłumaczy specjalista.
Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym w wale jest przesuw boczny, który zapewnia mniejszą liczbę przejazdów ciągnika po pryzmie, co skutkuje oszczędnością czasu i paliwa.
Istnieje opcja zmiany kąta położenia walca o 20 stopni w lewo i w prawo, co umożliwia precyzyjne przegarnianie surowca. Dzięki tym parametrom wał sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba przygotowania kiszonki z traw i zbóż - zatem w gospodarstwach zajmujących się zarówno hodowlą bydła, jak i w biogazowniach, gdzie również wykorzystywana jest kiszonka.
Praca wałem firmy RBB Stal gwarantuje wysoki poziom ugniecenia bez względu na warunki (sucha lub mokra kiszonka), równomierne rozłożenie surowca na pryzmie, bezproblemowe ugniatanie brzegów na wzniesieniach bez ścian bocznych, bezpieczeństwo pracy przy brzegach, a także zwiększenie ilości kiszonki w objętości pryzmy. Wał wykonany jest z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej S355, a elementy zakupowe (takie jak siłowniki hydrauliczne, węże itd.) pochodzą z Polski, co gwarantuje jakość każdego elementu.
- W chwili obecnej w ofercie posiadamy 1 model. Będziemy natomiast wprowadzać kolejne - jeśli tylko będzie na nie zapotrzebowanie - mówi Paweł Spera. - Promocyjna cena w chwili obecnej to 24.500 zł netto - zaznacza.
Zalety wykorzystania wału RBB:
-
równomierne rozgarnięcie i ugniecenie
-
wysoki poziom ugniecenia bez względu na warunki (sucha lub mokra kiszonka)
-
bezproblemowe ugniatanie brzegów na wzniesieniach bez ścian bocznych
-
bezpieczenstwo pracy przy brzegach pryzmy
-
dobra jakość kiszonki w całej objętości pryzmy
-
większa ilość kiszonki w objętości pryzmy
-
mniejsze straty podczas kiszenia i wybierania
rozmieszczenie przy użyciu tradycyjnych rozwiązań |
rozmieszczenie przy użyciu wału RBB |
RBB-STAL J.BORUSIAK SP. K. |