Promocja żywności. Nie warto czekać ze złożeniem wniosku
Agencja podaje, że o pomoc finansowaną w ramach naboru z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 można się ubiegać do 18 marca. Starającym się o wsparcie przysługuje prawo otrzymania zaliczki.
Promocja żywności - dla kogo to wsparcie?
Ta pomoc finansowa skierowana jest do prowadzących produkcję żywności grup producentów. Mogą one działać jako np. spółdzielnia, kółko rolnicze, organizacja producentów, konsorcjum czy spółka cywilna.
- Dofinansowanie ma formę refundacji do 70 proc. kosztów kwalifikowanych, a na jedną operację można otrzymać nawet 1,75 mln zł. Łącznie na dofinansowanie w ramach tego naboru przeznaczono ponad 80 mln zł - informuje ARiMR.
Wsparcie ma służyć zwiększeniu rozpoznawalności, a także wskazaniu konsumentom zalet produktów wytwarzanych w ramach systemów jakości, np. Chroniona Nazwa Pochodzenia, rolnictwo ekologiczne, „Jakość Tradycja” czy „Quality Meat Program”.
Środki na promocję żywności - na co konkretnie będzie można je przeznaczyć?
Przyznane środki można przeznaczyć na:
- pokrycie części kosztów np. reklamy w mediach,
- promocji w punktach sprzedaży,
- przygotowania stoisk i materiałów marketingowych,
- udziału w pokazach, wystawach lub targach,
- założenie strony internetowej służącej promocji produktów czy administrowanie nią.
Dokumenty są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR od 19 stycznia do 18 marca.
- Na etapie składania wniosku starający się o wsparcie mogą wystąpić o przyznanie nawet 50-procentowej zaliczki. Nie wymaga się od nich gwarancji bankowych, a jedynie zabezpieczenia w formie weksla in blanco - podaje ARiMR.
Przeczytaj także: Stanie cała Polska? 20 marca będzie ogólnopolski strajk generalny rolników
- Tagi:
- promocja żywności