To będą wielkie targi rolnicze! Trwa budowa nowych hal, najdłuższa ma mieć 150 m
![](/media/cache/ea/c2/eac2c79ba50dc28311cf960a5d178ace.jpg)
Przypomnijmy: Targi Agrotech w Kielcach będą obchodzić w tym roku swoje 30-lecie.
Targi Agrotech w Kielcach. Trwa budowa nowych hal
Przygotowania do tej największej rolniczej imprezy, która odbywa się w halach w Polsce, idą pełną parą. Na miejscu dokładana jest obecnie m.in. nowa powierzchnia wystawiennicza.
- W Targach Kielce budowane są trzy hale, które dadzą dodatkowe 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na światowym poziomie. Wystawcy od 14 do 16 marca będą prezentować ofertę w sumie w 10 halach oraz na terenie zewnętrznym - informują przedstawiciele Targów Kielce.
I jak zapowiadają - jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech "będzie imponować".
Na miejscu pojawią się bowiem setki wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują najnowsze maszyny i środki produkcji w siedmiu stałych halach Targów Kielce oraz we wspomnianych trzech nowych, dobudowywanych, i na terenie zewnętrznym.
– Wystawcy zajmą całą przestrzeń wystawienniczą Targów Kielce. Jak najwięcej stoisk lokujemy pod dachem, by zapewnić dogodne warunki prezentacji i zwiedzania. Hale dodatkowe, które powstają na 30. edycję, to nowatorskie konstrukcje. Utworzą solidną, komfortową przestrzeń na światowym poziomie – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
Agrotech 2025. Trzy nowoczesne hale dodatkowe
Jak dodają organizatorzy, budowa hal dodatkowych trwa od końca stycznia.
Powstają trzy obiekty – hale 8, 9 i 10. W sumie zaoferują 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.
- Długość największej – hali 8, wyniesie aż 150 metrów przy szerokości 50 m. Wysokość zewnętrzna każdej przekracza 10 metrów. Hale to wysokiej jakości aluminiowe konstrukcje, których ściany są montowane z paneli PCV, także z przeszklonych elementów. Konstrukcja z niemal płaskim dachem pozwoli na wykonywanie podwieszeń. Podłoga jest dodatkowo wzmacniana, co jest ważne szczególnie dla wystawców, którzy planują ustawić tu maszyny. Nośność podłogi wynosi 750 kilogramów na metr kwadratowy. Każda z hal zostanie wyposażona w instalacje elektryczne, internetowe, wodne, wentylację, klimatyzację i ogrzewanie - wyliczają organizatorzy.
Jak dodają, budowa hali 9, ulokowanej wzdłuż hal 1 i 2, jest w trakcie.
- Rozpoczęła się budowa hali 10, położonej przy halach 6 i 7. Prace nad największą z hal – 8, lokowaną od hali 7 w stronę terminala zachodniego i parkingu wielopoziomowego ruszą w drugiej połowie lutego - dodają organizatorzy.
Przypomnijmy: hale dodatkowe budowane są na targi Agrotech od 2005 roku.
– Z roku na rok podnosimy standardy. Na jubileuszową edycję targów Agrotech wybraliśmy nowego dostawcę i zupełnie nowatorskie rozwiązania. Hale dodatkowe świetnie się prezentują, zapewnią maksymalnie komfortowe warunki wystawcom i zwiedzającym – podkreśla Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech.
Budowa nowej stałej hali tuż po targach Agrotech
Z kolei budowa oczekiwanej od lat przez wystawców nowej stałej hali rozpocznie się tuż po targach techniki rolniczej, z początkiem kwietnia.
W ramach inwestycji powstanie hala 8 oraz zmodernizowana zostanie hala 7. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wyniesie 15,5 tysiąca metrów kwadratowych w parterze oraz trzy tysiące na antresoli.
Nowoczesna przestrzeń zostanie do użytku oddana latem 2026. Wystawcy targów Agrotech skorzystają z niej w 2027 roku.
- Tagi:
- Agrotech
- targi rolnicze