ASF - nowe ogniska. Do likwidacji ponad tysiąc świń!
Wirus Afrykańskiego Pomoru Świń spędza sen z powiek kolejnym producentom trzody chlewnej.
Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat dotyczący 26., 27., 28., 29. i 30. ogniska ASF-u w 2021 r.
Wirusa potwierdzono w gospodarstwach woj.: mazowieckiego (1), małopolskiego (1) oraz podkarpackiego (3) na podstawie wyników badań laboratoryjnych, które przeprowadzono w Państwowym Inspektoracie Weterynaryjnym w Puławach.
LISTA NOWYCH OGNISK ASF
-
26. ognisko ASF potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 963 świń (warchlaków), położonym w miejscowości Uniszki Gumowskie, w gminie Wieczfnia Kościelna, powiat mławski, województwo mazowieckie..
-
27. ognisko ASF potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 12 świń (9 prosiąt, 2 tuczniki, 1 locha), położonym w miejscowości Skrzyszów, w gminie Skrzyszów, powiat tarnowski, województwo małopolskie.
-
28. ognisko ASF wyznaczono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 43 świń (27 warchlaków, 9 prosiąt, 7 loch), położonym w miejscowości Kawęczyn, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie.
-
29. ognisko ASF wyznaczono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 12 świń (10 prosiąt, 2 lochy), położonym w miejscowości Przebendów, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie.
-
30. ognisko ASF potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 88 świń (23 warchlaki, 24 prosiąt, 36 tuczników, 5 loch), położonym w miejscowości Trzciana, w gminie Czermin, powiat mielecki, województwo podkarpackie.
MAPA ASF W POLSCE. KLIK
W gospodarstwach, w których wykryto ogniska ASF, Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury związane z likwidacją choroby, zgodnie z stosownymi przepisami UE oraz rozporządzeniem ministra rolnictwa.
Czytaj także:
Pomoc dla gospodarstw, które ucierpiały wskutek ASF
- Tagi:
- trzoda chlewna
- ogniska
- ASF
- występowanie