KGW Krzycko Małe „Gotowe na wszystko”
Koło gospodyń mieszkanki Krzycka zawiązały we wrześniu 2019 r. Na przewodniczącą jednogłośnie wybrały Izabelę Kopkę. - Początkowo do koła należało 11 osób, ale z roku na rok ilość członków wzrasta. W naszych szeregach mamy również 4 panów - tłumaczy jedna z gospodyń – Sylwia Grześkowiak.
Początki Koła Gospodyń Wiejskich w Krzycku Małym
W pierwszym roku od czasu rozpoczęcia działalności, gospodynie zorganizowały 750-lecie Krzycka Małego, Krzycka Wielkiego oraz Sądzi. Impreza odbyła się w Sali Wiejskiej, przybyło na nią 200 osób.
Po jakimś czasie urządzono też Dzień Kobiet, a gdy wprowadzono całkowity zakaz organizowania uroczystości z powodu pandemii Covid-19, kobiety postanowiły, że włączą się w akcję szycia maseczek dla gminy Święciechowa.
- Od początku naszej działalności staramy się organizować imprezy, na których spotykają się mieszkańcy nie tylko z Krzycka, ale także z okolicznych gmin. Jesteśmy otwarci na współpracę, chłonni pozyskiwania wiedzy i nowych umiejętności, dlatego bierzemy udział w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych przez organizacje pozarządowe – opowiada Pani Sylwia.
Osiągnięcia gospodyń z koła „Gotowe na wszystko”
Od samego początku panie biorą udział w przeróżnych konkursach, organizowanych dla KGW, między innymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
- W 2020 roku brałyśmy udział w konkursie organizowanym przez Małopolski Oddział ARiMR pt. "Na dzień Dziecka czy Dzień Matki najfajniejsze są makatki”, gdzie zajęłyśmy trzecie miejsce. Otrzymałyśmy pierwsze miejsce w etapie powiatowym konkursu kulinarnego „Skarby Wielkopolskiej Spiżarni” i drugie miejsce w finale za dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu w 2021. Tego roku także zajęłyśmy pierwsze miejsce w tym konkursie, w etapie powiatowym i w październiku pierwsze miejsce w finale wojewódzkim za dżem morelowy z truskawkami i sokiem z kwiatów czarnego bzu. Pierwszy raz w tym roku brałyśmy udział w Bitwie Regionów i otrzymałyśmy wyróżnienie na etapie powiatowym za nasze danie - „Parzybrodę” - kończy Sylwia Grześkowiak
W tym roku KGW zorganizowało Piknik Majowy, a także festyn z okazji Dnia Dziecka z loterią fantową, w październiku po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Kobiet Wiejskich. W grudniu gospodynie mają w planach zorganizować dla najmłodszych wieczorek mikołajkowy z teatrzykiem dla dzieci.
Zobacz także: