Chemirol chce pomagać rolnikom pobijać rekordy
„3R – Rolnictwo, Rewolucja, Rekordy” pod takim hasłem odbyła się w czwartek, 23 lutego 2023 r., konferencja prasowa firmy „Chemirol”. Głównym celem spotkania, które odbyło się w Ciechocinku, było podsumowanie działań firmy podjętych w 2022 r. oraz zaprezentowanie rozwiązań przygotowanych na 2023 r.
Gospodarzami konferencji prasowej byli: dr Alicja Malewicz – Pełczyńska, dyrektor Działu Marketingu i PR oraz Krzysztof Bzdęga – dyrektor ds. Zarządzania Wiedzą. W swoim wystąpieniu przedstawili zmiany, jakie zaszły w przedsiębiorstwie na przestrzeni ostatniego roku. Podkreślili, że najważniejszym elementem strategii Chemirolu od wielu lat jest realizowanie misji: bycia partnerem i doradcą w rolnictwie.
– W Polsce spółka Chemirol z roku na rok umacnia pozycję największego dystrybutora w rolnictwie, oferując stale rosnące portfolio produktów z grupy środków ochrony roślin, nawozów mineralnych i dolistnych, biostymulatorów, adiuwantów, nasion rzepaku i kukurydzy oraz kwalifikowanego materiału siewnego zbóż. Firma rozwija kompetencje doradców klienta i inwestuje w dialog z odbiorcą, m.in. poprzez internetową Akademię Rolnictwa. Z kolei cała Grupa konsekwentnie inwestuje w rozwój związany z jakością doradztwa, badań i doświadczeń, a także współpracę z polskimi uniwersytetami oraz jednostkami naukowo-badawczymi - powiedział Krzysztof Bzdęga, dyrektor ds. Zarządzania Wiedzą w firmie Chemirol.
W trakcie spotkania można było dowiedzieć się więcej na temat programu „Idę po Rekord”.
- Ruszył on jesienią 2021 r., dlatego miniony sezon był pierwszym, w którym mogliśmy obserwować jego efekty na polach. Założeniem programu jest maksymalizacja produkcji rolnej w obszarze upraw, które stanowią największy udział w strukturze zasiewów w kraju. Naszym klientom udostępniamy autorskie rekomendacje, opracowywane przez ekspertów z Grupy Chemirol. Dziś możemy pochwalić się Rekordem Polski w plonie buraka cukrowego oraz indywidualnymi rekordami gospodarstw w uprawie pszenicy, kukurydzy i rzepaku. Tysiące przejechanych kilometrów oraz rekordowe zbiory świadczą o powodzeniu projektu i mobilizują do kontynuacji w tym sezonie - powiedziała Marcjanna Pawlak.
Jednym z poruszanych tematów była również mikrobiologia, która jest traktowana w Chemirolu nie tylko jako przyszłość rolnictwa, ale także zmiana, która dzieje się na oczach pracowników i w której spółka aktywnie uczestniczy. Paweł Kossakowski – zastępca dyrektora Działu Nawozów Dolistnych, Biostymulatorów, Biokontroli i Adiuwantów oraz dr inż. Marek Reich – manager ds. Rozwoju Nowych Produktów przedstawili wyniki doświadczeń przeprowadzonych w ostatnim roku w zakresie produktów biologicznych. Zrelacjonowali również wyniki zastosowania produktów BlueN® oraz Bakto ProFOS w polskich gospodarstwach.
- Średnio co 10 lat na świecie przybywa 1 miliard ludzi, w obecnym roku przekroczyliśmy już 8 miliardów, a za kolejne 10 lat prognozowany jest jeszcze większy przyrost. Przed rolnictwem stoi duże wyzwanie, aby wykarmić społeczeństwo, a także sprostać coraz większym wymaganiom w produkcji zdrowej żywności. Dlatego XXI wiek nazywany jest wiekiem mikrobiologii w rolnictwie. Produkcja roślinna zaczyna się w ziemi i tam się kończy, dlatego sprawność gleby i jej życie mikrobiologiczne jest bardzo ważne. W związku z ograniczaniem puli środków ochrony roślin stosowanChemirol już od kilku lat wdraża produkty z serii Bakto, mające na celu poprawę żyzności gleby, odzyskiwanie składników pokarmowych, a także wspieranie prawidłowego rozwoju rośline są rozwiązania hybrydowe, mające na celu poprawę prawidłowego rozwoju roślin. . Wybierając produkty do portfolio kładziemy nacisk na efektywność działania oraz łatwość aplikacji, a produkty przez nas oferowane są najlepsze na rynku pod względem ceny do jakości – podsumował Paweł Kossakowski.
- Tagi:
- Chemirol