Nowość dla hal udojowych. DeLaval prezentuje system sterujący dojeniem
DeLaval wprowadza na rynek Nową Automatykę MA, zaawansowaną jednostkę sterującą dojeniem.
De Laval prezentuje Nową Automatykę MA do hal udojowych
– Zaplanowana do wprowadzenia na rynek na 1 stycznia 2025 r. Nowa Automatyka do hal udojowych została stworzona, aby pomóc rolnikom zoptymalizować ich produkcję, oferując takie funkcje jak dostęp do danych udojowych w czasie rzeczywistym, możliwość adaptacji do indywidualnych wymagań, jak również usługi cyfrowe poprzez połączenie z chmurą DeLaval Plus - wyliczają przedstawiciele marki.
Jak działa Nowa Automatyka MA DeLaval?
Zgodnie z założeniami, po podłączeniu aparatów udojowych Nowa Automatyka czuwa nad procesem doju poprzez ciągłe jego monitorowanie, kontrolowanie pulsacji i podciśnienia, pomiar przepływu mleka i automatyczne zdjęcie aparatów po zakończeniu doju.
- Nowa Automatyka do hal udojowych została zaprojektowana tak, aby zapewnić możliwość dowolnej adaptacji, elastyczność i większą wydajność doju. W połączeniu z dojem DeLaval Flow-Responsive system łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdej krowy, automatycznie dostosowując parametry doju celem optymalizacji przepływu mleka przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia wymienia. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi Nowa Automatyka MA zapewnia bardziej kompleksowe rozwiązanie, które jest zaprojektowane tak, aby umożliwić dalszy rozwój i rosnące wymagania rolników w przyszłości — mówi Christian Schmitz, specjalista ds. konwencjonalnych systemów doju w DeLaval.
Konsolidacja rozwiązań kontroli doju. Trzy wersje Nowej Automatyki od DeLaval
Jak wylicza producent, nowa seria Automatyki konsoliduje wszystkie rozwiązania kontroli doju dla konwencjonalnych systemów udojowych w jedną kompatybilną linię produktów dostępną w trzech wersjach – MA100, MA200 i MA500 – każda zaprojektowana tak, aby spełniać specyficzne potrzeby różnych typów rolników.
MA100 to wersja ekonomiczna, bez systemu zarządzania stadem, która zapewnia bardziej podstawową automatyzację dla tych, którzy szukają łatwej poprawy wydajności doju, podczas gdy MA500 to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, oferujące dodatkowy wyświetlacz pokazujący kluczowe dane dotyczące krów, doju i zarządzania stadem.
- Łatwość użytkowania była głównym założeniem projektowym i kamieniem węgielnym Nowej Automatyki doju. Jednostki są wyposażone w przycisk główny doju, który umożliwia rolnikom łatwe przełączanie się między funkcjami doju, takimi jak tryb ręczny, stymulacja, wysokie podciśnienie czy sortowanie krów. Ten łatwy w użyciu system doju upraszcza obsługę, redukuje ręczne wprowadzanie danych i usprawnia rutyny pracy, umożliwiając szybki i bezproblemowy dój. Kolorowe diody LED wyświetlające alerty umożliwiają dojarzom łatwo zareagować, kiedy potrzebna jest interwencja - wyliczają przedstawiciele DeLaval.
Wyświetlacz Nowej Automatyki doju serii MA, MA500
Wyświetlacz Nowej Automatyki doju serii MA, MA500. Możliwości nowego systemu
Nowa seria Automatyki MA to następujące możliwości systemu:
- FlexiCommand. Oferuje funkcje zaprojektowane w celu zapewnienia elastyczności i łatwej kontroli. Dostępne są różne funkcje, takie jak interaktywny wyświetlacz danych od DeLaval (IDD) lub nowe aplikacje na urządzenia mobilne.
- FlexiFit. Ma na celu zapewnienie kompatybilności ze wszystkimi typami hal udojowych, w tym systemami DeLaval jak i firm konkurencyjnych. Dzięki temu seria MA nadaje się zarówno do nowych instalacji jak i modernizacji istniejących dojarni umożliwiając uproszczenie procesu instalacji.
- FlexiFuture. Pozwala systemowi rozbudowywać się o dodatkowe funkcje wraz z rozwojem gospodarstwa i większych wymagań rynkowych. Dzięki modułowej architekturze dojarnia może pracować bez podłączenia do systemu zarządzania stadem, którą później można zmodernizować o dodatkowe funkcje w tym pełnego systemu zarządzania w miarę rozwoju gospodarstwa, zapewniając spełnienie przyszłych potrzeb. Rolnicy mogą uzyskać dostęp do zaawansowanych usług na platformie DeLaval Plus, w celu uzyskania wglądu w dane w czasie rzeczywistym i usług w chmurze.
- FlexiMilk. Umożliwia bezproblemową integrację z innymi rozwiązaniami DeLaval Excellence, takimi jak mierniki mleka DeLaval, system doju Flow-Responsive™ i aparaty udojowe Evanza™.
CZYTAJ TAKŻE: 25 robotów udojowych w polskiej farmie. To rekord świata
- Tagi:
- DeLaval
- hala udojowa