Warsztaty polowe z ProCam
Doradcy agronomiczni ProCam Polska z Oddziału Południowej Wielkopolski zorganizowali spotkania polowe w czterech miejscowościach w rejonie działania oddziału.
Pierwsze warsztaty odbyły się na początku maja w Potarzycy (powiat jarociński). Zorganizowano je w gospodarstwie Piotra Łukaszewskiego. Goście dyskutowali o uprawie rzepaku w systemie siewu punktowego, a także o uprawie uproszczonej. Rozmowy dotyczyły też plantacji pszenicy ozimej.
Kolejne warsztaty zorganizowano w Czeluścinie (powiat gostyński), tym razem na polach Dariusza Gierlika. W sumie przybyło 15 zaproszonych gości. Jednym z punktów spotkania było omówienie programu ochrony roślin przy uwzględnieniu wcześniej wykorzystanych środków oraz aktualnej sytuacji w łanie zbóż. Zwrócono również uwagę na patogeny, które w najbliższym czasie mogą atakować uprawy.
Wojciech Styburski z Kobyli (powiat krotoszyński) na użyczył swoje pole na potrzeby trzeciego spotkania, podczas którego analizowano sytuację w uprawie zbóż i kukurydzy. Spotkanie zaczęło się prezentacją, którą dotyczyła występowania agrofagów w uprawie zbóż i trafności stosowania zabiegów środkami ochrony roślin.
Ochrona fungicydowa i insektycydowa, nawożenie azotowe w późniejszych fazach rozwojowych zbóż oraz dokarmianie dolistne kukurydzy – to tematyka ostatnich warsztatów. Tym razem goście oraz doradcy ProCam skorzystali z gościnności Eugeniusza Różniakowskiego z Łodzi koło Stęszewa (powiat poznański). Omawiano zabiegi, które zostały już wykonane oraz te, które trzeba przeprowadzić w najbliższym czasie.
Spotkania prowadzili doradcy agrotechniczni z firmy ProCam Polska: Michał Kuś, Sebastian Wojtkowiak, Paweł Antkowiak, Tomasz Woltmann oraz Konrad Biernat.