Pfeifer & Langen - przerobili więcej buraków niż rok wcześniej
Ponad 3 mln - tyle ton buraków przerobiono w cukrowniach grupy Pfeifer & Langen podczas kampanii 2020/2021. To więcej niż rok wcześniej. Ostatni sezon był jednak większym wyzwaniem od poprzednich.
Kampania buraczana w cukrowniach Pfeifer & Langen - Glinojecku, Środzie Wielkopolskiej, Miejskiej Górce oraz Gostyniu - trwała 139 dni. Pracowano 24 godziny na dobę w nowych warunkach sanitarnych. Kampania ta była więc większym wyzwanie od poprzednich.
- Pomimo panującej sytuacji epidemicznej, dzięki przeprowadzonym działaniom profilaktycznym obniżającym do minimum ryzyko zakażeń, udało się nie tylko precyzyjnie zgrać ze sobą wiele elementów, takich jak wykop buraków, dostawy do cukrowni w trybie just-in-time, przerób i magazynowanie, ale przede wszystkim zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne warunki pracy i utrzymać ciągłość produkcji - przekazuje w informacji prasowej koncern.
We wszystkich cukrowniach przerobiono więcej buraków niż rok temu - przeszło 3 miliony ton! Z każdej z nich może powstać od ok. 140 do ok. 180 kg cukru. Osiągnięto tym samym, mimo konieczności dostosowania się do nowych warunków, wyznaczone sobie cele - wprowadzono kolejne rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju oraz przeprowadzono rekrutację i szkolenia dla nowych i obecnych pracowników. Poza tym w cukrowni Gostyń zmniejszono zużycie energii cieplnej, w cukrowni Miejsca Górka z kolei zorganizowano szkolenia dla operatorów stacji technologicznych, których zadaniem było poszerzenie ich kompetencji, wiedzy oraz doświadczenia na prowadzonych przez nich stacjach. W cukrowni Glinojeck natomiast zautomatyzowano stacje filtracji a w cukrowni Środa Wlkp. kontynuowano proces zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.
Kampania cukrownicza 2020/2021 w liczbach
139 dni
Ponad 3.000.000 ton buraków!
Ok. 140-ok.180 kg cukru
- zmniejszenie ilości zużytej energii elektrycznej
- działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
- rekrutacja i szkolenia dla pracowników
Czytaj także:
Zaczyna brakować cukru w Europie
Buraki cukrowe - dlaczego zawartość cukru jest niska?
Burak cukrowy - plantatorzy wynegocjowali lepsze warunki