Ekologiczne gospodarowanie w dolinie Bugu [ZDJĘCIA]
Od 2009 roku zajął się prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego „Ekoturystyka w Sadzie”. Jego dom może pomieścić 12 osób w pięciu pokojach. Na brak turystów nie narzeka.
- Nadbużańskie wioski w sposób szczególny kojarzą się z aktywną turystyką. Są tu pola namiotowe i biwakowe, schroniska turystyczne, pensjonaty oraz liczne kwatery prywatne. Biegnące wzdłuż Bugu szlaki rowerowe i piesze w gęstwinie łęgów olchowo-leszczynowych, łąki i tereny leśne, zbiorowiska bagienne i wodne są wielką atrakcją dla turystów - opowiada Janusz Nowosielski.
Park „Podlaski Przełom Bugu” został utworzony w 1994 roku, aby zachować w stanie naturalnym najcenniejsze fragmenty lewobrzeżnej doliny Bugu. Zajmuje on powierzchnię prawie 31 tys. ha. Jego długość wynosi około 65 km, a przeciętna szerokość od 3 do 6 km.
Pan Janusz narzeka na masowe opuszczanie wiosek przez młodzież. Młodzi chłopcy i dziewczęta idą na studia i na wieś już nie wracają. Zresztą jego dzieci zrobiły to samo. Córka Malwina po studiach pracuje w bankowości, mieszka w Warszawie, syn Michał po AWF jako nauczyciel jest zatrudniony w Warszawie, zaś syn Marek po logistyce - w firmie przewozowej w Siedlcach. Żona Marta jest emerytowaną nauczycielką, pomaga mężowi w prowadzeniu gospodarstwa.