Wieloletni partner sektora rolnego
Bank BPS współpracuje z rolnikami już od wielu lat. Co oferuje klientom posiadającym gospodarstwa rolne? Dlaczego rolnik powinien właśnie tam założyć lokatę czy zaciągnąć kredyt?
Na te pytanie odpowiada Arkadiusz Zwierzchowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Banku BPS S.A.:
Bank BPS wraz ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi są wieloletnimi partnerami sektora AGRO. Banki z Grupy BPS były i są dla polskiego sektora Agro godnym zaufania partnerem oferującym szeroką gamę produktów i usług bankowych m.in. w zakresie zarządzania płynnością, bankowości elektronicznej, dostępu do źródeł finansowania w tym na wsparcie w ramach współpracy z ARiMR. Pozwalają one spełnić zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone potrzeby rolników, a tym samym przyczynić się w znacznej mierze do ich rozwoju i sukcesów niezależnie od skali prowadzonej przez nich działalności.
Ważnym ogniwem naszej współpracy są preferencyjne kredyty dla rolników. Wspierają one rozwój gospodarstw rolnych, działów specjalnych produkcji rolnej oraz przetwórstwa produktów rolnych, w szczególności w zakresie finansowania inwestycji polegających na zakupie ziemi, maszyn i urządzeń, budowie, przebudowie, remontach połączonych z modernizacjami budynków lub budowli.
Dodatkowo rozbudowana sieć placówek Banku BPS i Banków Spółdzielczych pozwala na błyskawiczną obsługę pomocy finansowej udzielonej przez państwo po wystąpieniu niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w tym z tytułu suszy, powodzi, czy huraganów.
Czytaj także: Co o rolnikach sądzą bankowcy? KLIK
Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowy produkt w ofercie Banku BPS oraz zrzeszonych Banków Spółdzielczych - kredyt obrotowy dla producentów rolnych pod płatności bezpośrednie z 2015 r.
- Na mocy porozumienia z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 8 marca Grupa BPS oferuje producentom rolnym korzystny nieoprocentowany kredyt obrotowy - mówi Arkadiusz Zwierzchowski.
Z kredytu mogą z niego korzystać producenci rolni, którym przysługują płatności bezpośrednie za 2015 rok od ARiMR. Wysokość kredytu określona jest indywidualnie przez powiatowe biura ARiMR; o kredyt można ubiegać się tylko do 30 czerwca 2016 r. Warto wspomnieć, że Agencja płaci za klienta oprocentowanie kredytu - do wysokości WIBOR 3M + 2,5 p.p., wkład własny nie jest wymagany, zabezpieczenie kredytu stanowią płatności bezpośrednie za rok 2015, Bank BPS oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze oferują uproszczony tryb udzielania kredytu.