Rząd chce wprowadzić bykowe... To był żart!
Rząd nie planuje wprowadzić bykowego, a więc podatku dla nieżonatych i bezdzietnych mężczyzn - to był redakcyjny żart prima aprilis.
"Wolni" panowie nie muszą, póki co, obawiać się, że spadną na nich dodatkowe wydatki w postaci podatku. Mamy nadzieję, że tym tekstem wzbudziliśmy na waszych twarzach uśmiechy. Za wywołanie wszelkich negatywnych emocji - przepraszamy ;) Swoją drogą zachęcamy jednak wszystkich samotnych do szukania swoich drugich połówek i zakładania rodzin - niech ciepło rodzinnego domu i miłość są obecne w życiu każdego z nas...
A kto z WAS jeszcze nie przeczytał naszego artykułu, powstałego specjalnie z okazji 1 kwietnia, zapraszamy do lektury :)
Bykowie - kto zapłaci dodatkowy podatek?
Z uwagi na niż demograficzny na wsiach, nieżonaci mężczyźni z terenów wiejskich zapłacą podwójną stawkę. Zmotywuje to bezdzietnych rolników do zakładania rodzin?
Bykowe - podwyższono kwotę podatku dochodowego
Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadane co jakiś czas wprowadzenie dodatkowej opłaty dla nieżonatych i bezdzietnych mężczyzn po 25 roku życia tzw. „bykowe” stanie się faktem. Dodatkowo podatkiem tym, w podwójnej stawce, mają być objęci również właściciele gospodarstw rolnych, mimo iż dotychczas nie mieli obowiązku płacenia podatku dochodowego.
Bykowe - chcą zmotywować do posiadania dzieci
W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest trudna. Negatywny wpływ na jej stan ma trwająca od 2020 roku pandemia koronawirusa. Rząd nie chce rezygnować ze świadczeń socjalnych, takich jak 500 plus, Dobry Start dla pierwszoklasistów czy dopłaty do żłobka. Jednak prognozowane mniejsze wpływy do budżetu m.in. z podatku VAT czy podatku dochodowego z działalności gospodarczej, mogą przyczynić się do tego, że na programy socjalne po prostu zabraknie pieniędzy. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie obniżone zostały chociażby stawki podatku VAT m.in. na żywność, gaz ziemny i nawozy - do 0% czy paliwo z 23% do 8%. Wpływy z tego tytułu naturalnie będą więc niższe.
Rządzący nie chcą dopuścić do sytuacji, by flagowe programy PiS zostały zlikwidowane właśnie z uwagi na brak wystarczających środków publicznych. Dlatego podjął decyzję o wprowadzeniu opłat dla singli – niezamężnych i bezdzietnych mężczyzn po 25 roku. Ma to zmotywować ich do zakładania rodzin – co dodatkowo wpłynie pozytywnie na sytuację demograficzną w Polsce i wzrost urodzeń
Z ostatnich badań wynika, że kryzys demograficzny jest coraz bardziej zauważalny na wsiach. Młodzi ludzie zamieszkujący tereny wiejskie, o wiele rzadziej, niż jeszcze kilka lat temu decydują się na posiadanie dzieci. Wyższy podatek bykowy ma ich niejako zmusić do przyspieszeniu decyzji o posiadaniu dzieci i zatrzymać negatywny trend.
Poza tym podwójna stawka podatku to odpowiedź na niezadowolenie dużej grupy osób, która uważała, że niesprawiedliwym jest, iż rolnicy nie płacą podatku dochodowego.
Nowe przepisy, zgodnie z projektem ustawy, mają wejść w życie najpóźniej 1 kwietnia przyszłego roku.
- Tagi:
- bykowe
- rolnictwo
- 500 plus
- demografia
- rolnicy