Ostatnia szansa na zdobycie tych pieniędzy!
Zostało już niewiele czasu na złożenie wniosku o przyznanie pomocy na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych".
- Chcemy, aby jak najwięcej zainteresowanych mogło skorzystać z takiego wsparcia
- mówiła Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, kiedy ogłoszono przedłużenie pierwotnego terminu przyjmowania wniosków - przypadającego na 13 stycznia. Zmieniono go na 15 lutego.
- Zależy nam na tym, aby przedsiębiorstwa, które już świadczą usługi na rzecz rolników, mogły rozwijać swoją działalność. Wysokość dofinansowania jakie można uzyskać to maksymalnie pół miliona złotych. Warto skorzystać z tych pieniędzy.
ZOBACZ TEŻ - PREZES ARiMR O PIENIĄDZACH DLA ROLNIKÓW, NIE TYLKO Z PROW
Pomoc na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. O takie dofinansowanie może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jako mikro- lub małe przedsiębiorstwo wykonuje działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku w zakresie co najmniej jednego z następujących kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności: 01.61.Z - Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną, 01.62.Z - Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, 01.63.Z - Działalność usługowa następująca po zbiorach.
ZOBACZ TEŻ - CENY ŚWIŃ WZROSNĄ REKORDOWO? [WYWIAD]
Refundacji podlega do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu (zakończonego przeniesieniem prawa własności) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług, wdrożenia systemu zarządzania jakością, opłat za patenty i licencje. Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi maksymalnie 500 tys. zł na jednego beneficjenta.
Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości, rzeczy używanych, jak również kosztów robót budowlanych, leasingu zwrotnego oraz podatku VAT.
ZOBACZ RÓWNIEŻ - ROLNIK LEPIEJ MA NA KWARANTANNIE?
Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można je składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można również wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.
Dokumenty aplikacyjne:
- Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej - otwórz
Więcej informacji:
- Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej - otwórz