Rusza nabór na szkolenia dla KGW z woj. wielkopolskiego
Czy Koła Gospodyń Wiejskich mogą sprzedawać swoje własne produkty, gdzie szukać źródeł dofinansowania działalności kół czy pomysłów na ich promocję?
To wybrane zagadnienia, jakie poznają uczestnicy bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lipca br.
„Lokalne, regionalne i tradycyjne” to wyjątkowa szansa dla członków Kół Gospodyń Wiejskich, aby dowiedzieć się, jak efektywnie prowadzić bieżącą działalność swoich kół. Druga edycja operacji realizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego skierowana jest do wszystkich KGW z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, małopolskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego.
Szkolenia dla przedstawicieli kół odbędą się w okresie lipiec-sierpień w każdym z województw.
Ich celem jest podniesienie wiedzy i świadomości wśród uczestników nt. lokalnych, regionalnych, tradycyjnych produktów oraz zachęcenie do uczestniczenia w krajowym i międzynarodowym systemie ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych. Uczestnicy zapoznani zostaną również z możliwościami sprzedaży produktów własnych. Ponadto podczas szkolenia przekazana zostanie wiedza z zakresu poszukiwania źródeł finansowania, promocji i możliwości rozwoju własnej organizacji.
ZOBACZ TAKŻE: Wielkopolski kongres KGW pokazał, jaka siła jest w kobietach!
– Już po raz drugi zapraszamy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na warsztaty, w ramach których przedstawimy praktyczne zagadnienia dotyczące działalności KGW. Udział w szkoleniu to okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje oraz wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami z innymi kołami – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Zgłoszenia do udziału w operacji pn. „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” przyjmowane są do 10 lipca br. Udział w szkoleniu jest bezpłatny i obejmuje zwrot kosztów dojazdu.
Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są TUTAJ.
W 2018 roku w cyklu warsztatów kulinarnych udział wzięło 58 członkiń KGW z 9 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.
Następnie przedstawiciele kół przeprowadzili szereg działań (udział w wydarzeniach plenerowych, warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych) wśród swoich lokalnych społecznościach, których celem była promocja lokalnego dziedzictwa kulinarnego.