II Narodowy Dzień Świni [PROGRAM]
6 marca w Tarnowie Podgórnym odbędzie się Narodowy Dzień Świni - konferencja, jak tłumaczą organizatorzy, stworzona przez samych hodowców i dla hodowców.
Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z którymi zmaga się współczesny sektor trzody chlewnej w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm.
Czym jest Narodowy Dzień Świni?
Narodowy Dzień Świni to konferencja skierowana ściśle do hodowców i producentów trzody chlewnej w całej Polsce. Wydarzenie będzie poświęcone przede wszystkim najważniejszym zagadnieniom, które kształtują obecną sytuację na rynku wieprzowiny. Omówione zostaną perspektywy i bariery handlu zagranicznego żywcem oraz mięsem wieprzowym, obecna sytuacja odnośnie ASF w Polsce, inicjatywy legislacyjne dotyczące odszkodowań dla hodowców, ale również zostaną zaprezentowane nowoczesne technologie w produkcji trzody chlewnej.
Dlaczego Narodowy Dzień Świni?
Konferencja kładzie nacisk na przekazywanie specjalistycznej i praktycznej wiedzy, odpowiada na wiele nurtujących pytań w sektorze trzody chlewnej, z którymi zmagają się na co dzień hodowcy. W pierwszej części konferencji będą poruszone aktualne zagadnienia z branży, które są istotnie ważne dla hodowców. Podczas drugiej części odbędzie się na wirtualna wycieczka do holenderskiego gospodarstwa, które wykorzystuje najnowocześniejsze metody i technologie. Będą również udzielane porady prawne przez najlepszych specjalistów oraz poruszane kwestie dotyczące formalnych barier modernizacji chlewni.
Gdzie i kiedy?
Narodowy Dzień Świni odbędzie się 6 marca 2018 r. w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym przy ul. Poznańska 139, (Pig.FarmDay.com.pl).
Spotkanie skierowane jest do hodowców, producentów trzody chlewnej oraz osób zainteresowanych.
Wydarzenie pod patronatem:
09:00 – 10:00 — Rejestracja. Poranna kawa
09:00 — 10:00 Aktualne zagadnienia z branży:
10:00 – 10:10 — Oficjalne otwarcie
10:10 – 11:00 — Bioasekuracja ferm w aspekcie nowych wyzwań.
11:00 – 11:30 — Porównanie systemów oceny wartości hodowlanej w Polsce i innych krajach
11:30 – 12:00 — Formalne bariery modernizacji chlewni
12:00 – 14:00 — Obiad. Networking
14:00 – 14:30 — Nowoczesne technologie zarządzania w produkcji trzody chlewnej
14:30 – 15:00 — Dobrostan w produkcji trzody chlewnej
15:00 — Loteria nagród