Łyżwy na polu? Pichon wprowadza nową rampę z redlicą [ZDJĘCIA]
Rampa z redlicą łyżwową TSB1 - to nowość w ofercie Pichon. Urządzenie zaprojektowano z myślą o precyzyjnej aplikacji nawozów organicznych na powierzchni - by jak najbardziej ograniczyć straty amoniaku i emisji gazu.
Rampa z redlicą łyżwową Pichon TSB1
Jak zapewnia producent, nowa rampa zgodna jest ze wszystkimi wozami, nowymi lub używanymi - i sprawdza się dobrze na terenach pagórkowatych, dzięki dobremu "śledzeniu" gleby.
- Rampa TSB1 wyróżnia się efektywnością na różnych typach gleby, w szczególności na terenach pagórkowatych. Szerokość robocza 7,5 lub 9 metrów i kompaktowy system składania zapewniają wydajne rozlewanie i bezpieczny transport - wyliczają przedstawiciele Pichon.
Trzy punkty na przegubie przymocowane do centralnego podwozia zapewniają elastyczne dopasowanie bez wysiłku do naturalnych konturów terenu.
- Dzięki interlinii 25 cm i optymalnemu rozstawowi redlicy łyżwowej (30 lub 36 zależnie od modelu) rampa TSB1 zapewnia regularną dystrybucję poprzeczną, nawet na nierównych terenach. Ta zdolność do śledzenia terenów pagórkowatych bez utraty precyzji to niezbędna pomoc w maksymalizacji plonów upraw w wymagających środowiskach - opisują przedstawiciele marki Pichon.
Jak dodają, opatentowana konstrukcja rampy TSB1 gwarantuje optymalną wydajność, a jednocześnie ułatwia konserwację. Wskaźnik zużycia ostrzega operatora, gdy centralna część wymaga wymiany — to szybka czynność, która trwa tylko minutę.
- Ten mechanizm zapewnia stały nacisk na glebę podczas całej eksploatacji części, co umożliwia jednorodną aplikację nawozów. Seryjny system ADS (zapobiegający kapaniu) zapobiega niepożądanym wyciekom gnojowicy na drogach po wyjeździe posesji, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie i zwiększa efektywność rozlewania. Ponadto rampa z prostym składaniem hydraulicznym w kompaktowy trójkąt ułatwia jazdę po drogach z optymalną widocznością dla kierowcy - wylicza producent.
Oprócz ergonomicznego projektu i efektywności w trudnym terenie rampa TSB1 aktywnie uczestniczy w redukcji emisji amoniaku i ochronie środowiska.
- Lepsze przenikanie odżywek do gleby i redukcja nieprzyjemnych zapachów wzmacniają pozytywny wkład tej technologii w zrównoważone rolnictwo. Dzięki szerokości transportowej poniżej trzech metrów, w połączeniu z lekkością i wytrzymałością, rampa TSB1 to kompletne rozwiązanie, które chroni gleby i spełnia wymagania gospodarstw każdej wielkości - podkreślają przedstawiciele Pichon.
CZYTAJ TAKŻE: Chcesz wywozić gnojowicę mercedesem? Meprozet znalazł rozwiązanie