Danone w partnerstwie z rolnikami zaprasza dzieci do gospodarstw
Program jest prowadzony od przeszło 10 lat i cieszy się ogromną popularnością. Już ponad 20 000 dzieci mogło na własne oczy zobaczyć, jak powstaje mleko i produkty mleczne.
Lekcje u rolników
W czasie specjalnych lekcji, rolnicy wyjaśniają, w jaki sposób powstaje mleko, zaś dzieci mogą skorzystać z rzadkiej okazji – dokładnego zwiedzania gospodarstw, przyjrzenia się zwierzętom i zadania miliona pytań. Program służy również edukacji żywieniowej i ekologicznej, a jednocześnie silnie integruje lokalne społeczności.
- DanEdu to unikatowy program, bo łączy doświadczenie wycieczki do gospodarstwa z atrakcyjną formą edukacji żywieniowej. Od przeszło 10 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, za czym stoi ogromna pasja, z jaką rolnicy organizują spotkania dla dzieci - wyjaśnia Jolanta Sas Wisłocka, koordynatorka programu, z grupy spółek DANONE
Woda w diecie, woda w przyrodzie
W minionym tygodniu, z okazji Światowego Dnia Wody, program DanEdu został wzbogacony o treści związane z rolą wody w diecie, ale też w środowisku. Specjalnie dla przeszło 700 uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie zorganizowano interaktywne warsztaty. Poza rolnikami, w działania włączyli się również strażacy i policjanci, którzy dzielili się ciekawostkami o tym, jak nie marnować wody.
- Kiedy w trakcie warsztatów dzieci dowiadują się, że samochód gaśniczy jednorazowo wylewa 3000 litrów wody, a każdego roku w Polsce, do gaszenia wypalanych traw i pożarów lasów, zużywa się 200 mln litrów, to robi to na nich duże wrażenie. Warsztaty są ciekawą i angażującą formą edukacji o roli wody w wielu dziedzinach życia - komentuje Remigiusz Koźmiński, Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie.
Partnerskie relacje
Danone na co dzień współpracuje z blisko 250 gospodarstwami, a w większości przypadków ta współpraca trwa od przeszło 20 lat.
- Wszystkich naszych rolników znamy osobiście. Możliwość realizacji wspólnych projektów na partnerskich zasadach, umacnia nasze relacje i pozwala wspólnie sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek i konsumentów naszych produktów - dodaje Jolanta Sas Wisłocka.
Wspólnie z dostawcami mleka, firma wprowadza również standardy rolnictwa regeneratywnego, czyli taki sposób uprawy roślin, który ma przywracać glebom żyzność, pozytywnie wpływać na środowisko i jakość żywności. Aktualnie już połowa mleka, jakie trafia do produktów mlecznych Danone, pochodzi z gospodarstw, w których obecne są praktyki regeneratywne, a skala tych działań ma się stale zwiększać.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu?
Napisz wiadomość: [email protected]
Czekamy na kontakt z Tobą, Twój głos jest dla nas ważny.
Znamy już szczegółowy program drugiej edycji Kongresu POLSKA WIEŚ XXI - kliknij tutaj, zapraszamy.