Ciągniki Zetora w akcji
Spotkanie z Zetorem na kaliskich polach przebiegało bardzo sprawnie. Uczestnicy w bardzo krótkim czasie zapoznali się z pełną ofertą ciągników i maszyn towarzyszących.
Z Kierownikiem Sprzedaży Detalicznej Zetor Polska Kalisz Grzegorzem Kempińskim rozmawia Zenon Owieśny
Jesteśmy po pierwszej części pokazu, jak pan ocenia dotychczasowy przebieg?
Bardzo pozytywnie. Po porannym deszczu pogoda się ustabilizowała, warunki glebowe są dobre i ciągniki mogą prezentować w polu swoje możliwości. Jest dobra frekwencja i duże zainteresowanie naszych klientów. Teraz po prezentacji rolnicy mogą testować uprzednio prezentowany sprzęt.
Właśnie widzę, że wszystkie ciągniki pracują, a rolnicy ustawiają się, żeby przetestować wybrany zestaw.
Jak wspomniałem, teraz można wybrać proponowany agregat ciągnikowy i pod nadzorem naszego operatora (za kierownicą zasiada rolnik, a na siedzeniu bocznym instruktor) wykonywać zabieg agrotechniczny. W ten sposób rolnik może sprawdzić w warunkach polowych zachowanie się ciągnika i zagregowanej z nim maszyny. W takich warunkach doświadczony operator precyzyjnie określi, czy moc silnika, a także moc na zaczepie są wystarczające. Przygotowaliśmy do testów siedem ciągników: od najmniejszych modeli do największych i każdy pracuje z maszyną firmy Unia Grup z wyjątkiem jednego, który prezentujemy z nabudowanym ładowaczem czołowym. Staraliśmy się tak dobrać maszyny, żeby optymalnie wykorzystać moc ciągnika - stąd grupa maszyn uprawowych.
Czy może już pan podać, który z ciągników cieszy się tutaj szczególnym zainteresowaniem?
Zdecydowanie przoduje (jak zwykle) ciągnik o najniższej mocy: Zetor Major, a drugi w kolejności Zetor Forterra 140 HSX - ma najwyższą moc. W ubiegłym roku Zetor Major zajął pierwsze miejsce w Polsce - z liczbą 426 nowo zarejestrowanych ciągników, na drugim miejscu znalazł się Zetor Proxima 90 - 216 szt. W bieżącym roku w całym kraju przoduje również Major, a na drugie miejscu klasyfikuje się Proxima i firma Zetor jest tutaj zdecydowanym liderem.
W lutowym wydaniu Wieści Rolniczych w artykule „Polagra - Premiery 2014” napisałem „Marka Zetor położyła nacisk na proste, wygodne i praktyczne rozwiązania projektowe, co stanowi klucz do niezawodności, łatwej obsługi i niewygórowanych kosztów zakupu”. Czy zgadza się pan z moją opinią?
Jak najbardziej i dodam, że Zetory są również tanie w kosztach utrzymania tj. serwisu i części zamiennych. Ponadto zapewniamy szybką i pełną dostępność do części zamiennych. To wszystko składa się na sukcesy sprzedaży Zetora na naszym rynku.
Jak pan może wytłumaczyć popularność Zetora Major - ciągnik o najniższej mocy i najuboższym wyposażeniu (w rodzinie Zetorów) najlepiej się sprzedaje?
Ten model ma doskonałą opinię obiegową (wśród rolników), którą potwierdza również grono fachowców z branży. Do opinii, którą pan słusznie sformułował (w poprzednim pytaniu) w stosunku do marki Zetor, to Majora dodatkowo wyróżnia najkorzystniejszy stosunek ceny zakupu do mocy i funkcjonalności. W gospodarstwie o powierzchni do 20 ha jest on stosowany do prac podstawowych, powyżej 20 ha skutecznie sprawdza się jako ciągnik uniwersalny, a w przedsiębiorstwie wielkoobszarowym z powodzeniem wykonuje również prace pomocnicze.
Jaki teren działania obejmuje Zetor Polska Kalisz?
Działaniem obejmujemy pięć powiatów: kaliski, ostrowski, pleszewski, sieradzki i część ostrzeszowskiego. Staramy się utrzymywać stały kontakt z naszymi klientami poprzez organizację pokazów oraz zapraszanie na bezpłatne trzydniowe wycieczki do fabryki Zetora w Brnie. Posiadamy dla zainteresowanych kupnem dwa ciągniki demonstracyjne Zetor Forterra 140HSX o mocy 136 KM i Zetor Proxima Power 110 o mocy 107 KM. Umawiamy się z rolnikiem i przekazujemy wybrany ciągnik bezpłatnie na jeden dzień pracy do gospodarstwa. Gospodarz zapewnia paliwo i może testować go z własnymi maszynami.
Jest tutaj również namiot z doradcą bankowym. Czy Zetor Polska wspiera rolników w zdobywaniu środków finansowych na zakup swoich produktów?
Oczywiście. Zetor oferuje również finansowanie fabryczne ZETOR FINANCE. Bardzo korzystne ze względu na długość kredytu, nawet do 10 lat. W kredycie lub leasingu jest bardzo prosta procedura otrzymania zgody na kredyt, wystarczątylko trzy dokumenty i spisanie wniosku z przedstawicielem banku. Zabezpieczeniem kredytu jest tylko ciągnik, spłaty można rozłożyć nawet co 6 miesięcy oraz nie ma pobieranej prowizji za udzielenie kredytu.
Czy stosujecie jeszcze jakieś inne formy pomocy rolnikom w zakupie ciągników?
Znając problemy polskiego rolnictwa, co roku staramy się wynegocjować z producentem Zetorów jakieś dodatkowe akcje promocyjne. Przykładowo od 15 maja tego roku udało nam się wprowadzić akcję dofinansowania do zakupu wszystkich modeli ciągników serii Forterra i Forterra HSX. Dofinansowanie to kwota aż do 9.000 zł na traktor. Sądzimy, że to dofinansowanie będzie mogło zasilić budżety naszych gospodarstw rolnych i spotka się z zainteresowaniem i aprobatą rolników.
- Tagi:
- oferta
- ciągnik
- maszyny rolnicze
- Zetor