Chcą rozwijać technologie przyszłości. John Deere współpracuje ze startupami
Przypomnijmy: program Startup Collaborator realizowany jest przez firmę John Deere od roku 2019. Jego celem jest wzmocnienie i pogłębienie interakcji firmy ze startupami, których technologia może stanowić wartość dodaną dla klientów z branży rolniczej i budowlanej.
Startup Collaborator 2024. John Deere ogłosił kolejne współprace ze startupami
W tym roku John Deere ogłosił nazwy sześciu nowych firm, wybranych do programu Startup Collaborator 2024.
– Program dla startupów jest korzystny zarówno dla firmy John Deere, jak i dla startupów, które w nim uczestniczą – komentuje Dennis Muszalski, wiceprezes ds. inżynierii modułów i systemów elektryfikacji w John Deere.
Jak dodaje, program koncentruje się na znalezieniu nowych rozwiązań dla naszych klientów.
- Naszym celem jest wspólne zdobywanie wiedzy i odkrywanie możliwości, które pomogą klientom wyciągnąć jeszcze więcej korzyści w sposób, który wcześniej wydawał im się nieosiągalny - podkreśla mężczyzna.
Firmy uczestniczące w programie 2024 Startup Collaborator:
- Constellr – firma mierząca temperaturę powierzchni ziemi i wody z własnych satelitów z niespotykaną dotąd dokładnością, aby dać wgląd w bardziej zrównoważoną przyszłość.
- Geminos – firma zajmująca się sztuczną inteligencją, umożliwiająca innym biznesom zrozumienie i wykorzystanie przyczynowości procesów w celu ich usprawnienia i podejmowania bardziej trafnych decyzji.
- SB Quantum – firma zajmująca się czujnikami kwantowymi, koncentrująca się na nawigacji opartej na nowatorskim magnetometrze kwantowym.
- Fermata Energy – lider vehicle-to-everything (V2X) – platformy dwukierunkowego ładowania, która pozwala zarówno ładować, jak i rozładowywać akumulatory elektryczne w pojazdach.
- goFlux – brazylijska firma logistyczna koncentrująca się na cyfryzacji procesu logistycznego.
- Cloudscape Labs – firma zajmująca się oprogramowaniem do zarządzania produkcją, koncentrująca się na zapewnieniu widoczności miejsc pracy w całym zespole budowlanym, aby pomóc w osiągnięciu celów w zakresie produkcji, kosztów i bezpieczeństwa.
– Tegoroczna lista reprezentuje zróżnicowaną grupę rozwiązań, które mają zastosowanie w szeregu wyzwań i możliwości, przed którymi stoją nasi klienci. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z tymi firmami, by móc poznać ich rozwiązania i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą być one stosowane przez klientów John Deere w rolnictwie i budownictwie. – komentuje Cody Sorge, Business Development Manager w John Deere Intelligent Solutions Group.
InnerPlant i John Deere
O tym, jak owocna jest współpraca John Deera ze startupami świadczy choćby przykład InnerPlant – firmy, która dołączyła do programu Startup Collaborator w 2022 roku.
Jak informuje dziś John Deere, InnerPlant może już wkrótce zaproponować nowe rozwiązania w zakresie upraw.
O co chodzi?
Uprawy InnerPlant sygnalizują stres już na poziomie komórkowym, a platforma technologii cech InnerPlant umożliwia zdalnym czujnikom – takim jak satelity – interpretację tego, czego i kiedy doświadcza roślina. Umożliwia to stworzenie niedrogich narzędzi zwiadowczych nowej generacji na dużą skalę.
Wczesne wykrywanie i punktowe opryski
Warto zaznaczyć, że badania pokazują, że rolnicy na całym świecie marnują ponad 30% chemicznych pestycydów i nawozów z powodu ich nadmiernego stosowania, a mimo to tracą do 20% swoich zbiorów z powodu patogenów. Aby zminimalizować koszty i zwiększyć ilość plonów, rolnicy potrzebują zupełnie nowego systemu wczesnego ich wykrywania i odpowiednich interwencji dostosowanych do konkretnych roślin.
I tu właśnie naprzeciw wychodzi rozwiązanie InnerPlant.
W listopadzie 2023 roku John Deere, InnerPlant i Syngeta ogłosiły wyjątkowe partnerstwo, którego wspólne wysiłki mają na celu opracowanie zintegrowanego rozwiązania do zwalczania grzybów w nasionach soi. To pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie połączy analizę sygnałów stresowych rośliny ze zoptymalizowanymi zabiegami ochrony roślin.
CZYTAJ TAKŻE: John Deere będzie partnerem firmy SpaceX należącej do Elona Muska