Newsy29 Marz 2023
Polskim gospodarstwom grozi upadek?!
Analizy rynkowe25 Marz 2023
Obserwujemy dramatyczną wręcz sytuację na rynku zbóż. Czy jest szansa na jej poprawę?
Analizy rynkowe15 Marz 2023
Ceny zbóż spadają w zatrważającym tempie. Aktualnie zbliżone są one do notowań z 2021 roku. Ile aktualnie płacą w skupach za ziarno? Jak reagują rolnicy i czy jest szansa na poprawę sytuacji?
Uprawy14 Marz 2023
Rzepak ozimy - w przeciwieństwie do zbóż - zużywa większość składników mineralnych jesienią. Z tego też względu możemy być pewni, że nasze plantacje wraz z ruszeniem wegetacji potrzebują nawożenia azotem. W jakiej formie go podać? O czym jeszcze trzeba pamiętać?
Choroby i szkodniki13 Marz 2023
Na plantacjach rzepaku już w ubiegłym tygodniu zarejestrowano występowanie pierwszego szkodnika - chowacza czterozębnego.
Inne12 Marz 2023
Jesienne odchwaszczanie zbóż jest w wielu przypadkach korzystniejsze od wiosennego. Co jednak, jeśli nie udało nam się z różnych przyczyn, np. opóźnionych siewów, zrobić tego w tym, określmy to, optymalnym terminie? Na jakie aspekty należy zatem zwrócić uwagę, przed przystąpieniem do wiosennego zabiegu herbicydowego?
Ekologia z certyfikatem10 Marz 2023
Marek Potoczny to rolnik ekologiczny z 21-letnim doświadczeniem. Hodowli trzody chlewnej trzeba szukać aktualnie ze świeczką, zwłaszcza tej ekologicznej, trudno więc się dziwić, że aby zgłębić temat opłacalności tego przedsięwzięcia, musieliśmy pojechać aż na Podkarpacie.
Uprawy10 Marz 2023
Fungicyd Amistar® Gold Max od Syngenta, znany dotąd głównie producentom rzepaku i buraka cukrowego, od tego sezonu może być stosowany także w zbożach.
Dobre praktyki w uprawie roślin6 Marz 2023
Za nami seminarium on-line pod hasłem "Uprawa soi jako wzmocnienie dla bioróżnorodności, ratunek dla żyzności gleb i pozyskanie źródła cennego białka".
Inne6 Marz 2023
Renata Gurbowicz - zootechnik w gospodarstwie Fortune Cieszymowo, w którym utrzymywane jest stado około 1.300 krów mlecznych o średniej wydajności oscylującej w granicach 13 tys. kg oraz Adam Warnke - hodowca z Wielkopolski, utrzymujący stado około 80 mlecznic o średniej wydajności przekraczającej 11 tys. kg wyjaśniają swoje podejście w kwestii podziału stada krów mlecznych na grupy żywieniowe. Na ile grup podzielone są w ich przypadku zwierzęta? Co na to wpływa? Jak zmienia się podejście do tematu w zależności od wyposażenia obory?
Choroby i szkodniki3 Marz 2023
Na plantacjach rzepaku ozimego mogą o sobie dawać znać szkodniki. Czas zatem wystawić żółte naczynia.
Dobre praktyki w uprawie roślin2 Marz 2023
Nawigacja satelitarna w ciągnikach rolniczych powoli staje się dla polskich rolników normą. Na tym jednak nie koniec. Na rynek wchodzą coraz nowsze rozwiązania zwiększające efektywność przeprowadzanych efektów, przy okazji korzystnie działające na środowisko.