Bydło i mleko21 Kwie 2016
Jak to zrobić? Przeczytaj, jakie rozwiązanie proponują naukowcy.
Zboża17 Kwie 2016
Rolnicy swoją produkcję nastawiają przede wszystkim na uprawę pszenicy i kukurydzy, a rezygnują z ziemniaków. Jakie są konsekwencje takiego działania?
Zboża15 Kwie 2016
Na Kujawach z pól wciąż znikają uprawy ozime. A jak jest w innych regionach Polski?
Inne uprawy14 Kwie 2016
Głównymi chorobami występującymi wiosną na plantacjach rzepaku ozimego są: sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych oraz szara pleśń. Jak zapobiegać ich występowaniu? Jak je zwalczać? Kiedy robić to najlepiej? Jakimi środkami?
Zboża8 Kwie 2016
W jakim stanie są uprawy w poszczególnych regionach naszego kraju? W jakich częściach Polski rolnicy poszukują jakiegokolwiek materiału siewnego? Gdzie rzepak dobrze rokuje?
Uprawa gleby8 Kwie 2016
Śpieszmy się z wysiewem zbóż jarych, gdyż w kwietniu mijają optymalne terminy siewu - w pierwszej kolejności owsa i pszenicy jarej, a następnie jęczmienia i mieszanek zbóż.
Inne uprawy7 Kwie 2016
Na plantacjach rzepaku ozimego zauważono chrząszcze słodyszka. Szkodnik ten uszkadza pąki rośliny, co w rezultacie prowadzi do obniżenia plonów. Jak go zwalczyć?
Inne uprawy6 Kwie 2016
W rejonie południowo-zachodnim naszego kraju występuje wysokie ryzyko zagrożenia suchą zgnilizną kapustnych plantacji rzepaku. Tak wynika z raportów Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Systemu Prognozowania Epidemii Chorób.
Inne uprawy5 Kwie 2016
Na plantacjach rzepaku ozimego stwierdzono pojawienie się chrząszczy chowacza brukwiaczka i chowacza czterozębnego. Jak, kiedy i czym zwalczyć te szkodniki?
Choroby i szkodniki5 Kwie 2016
Rolnik, chcąc ograniczyć ryzyko porażenia kiłą, musi prawidłowo zaplanować płodozmian. Zasadne byłoby, aby na stanowiskach, gdzie wystąpiła choroba przez co najmniej 4-5 lat nie uprawiać roślin kapustowatych.
Inne uprawy4 Kwie 2016
W jakiej kondycji są uprawy rzepaku w woj. wielkopolskim?Jaki procent plantacji trzeba było zaorać?
Newsy31 Marz 2016
Ubiegłoroczna susza okazała się niezwykle dotkliwa dla producentów rolnych. Zmobilizowało to urzędników do pracy. Ministerstwo rolnictwa zdecydowało się na przygotowanie zmiany rozporządzenia w sprawie w wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW) dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb.