Zielone Pola z Osadkowski SA - podsumowanie [ZDJĘCIA i WIDEO]
- 1/10
- następne zdjęcie
Cykl spotkań z rolnikami pt. „ZIELONE POLA 2017”, zorganizowany przez firmę Osadkowski SA dobiegł końca. Wzięło w nim udział ponad 2.500 farmerów. Zlustrowano około 200 ha poletek.
Zielone Pola 2017 wystartowały 1 czerwca w Pawłowicach koło Leszna na terenie Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego Pawłowice. Na gości czekały liczne atrakcje, m.in. pokaz maszyn, przede wszystkim zaś spora dawka wiedzy. Ważnym punktem tego wydarzenia były wykłady znanych w środowisku rolniczym prelegentów, a także możliwość skorzystania z konsultacji naukowych. Na 75 ha poletek, oprócz doświadczeń z programami ochrony, można było porównać kolekcję kilkudziesięciu odmian zbóż i rzepaków pochodzących z różnych hodowli. Kombinacje technologii ochrony fungicydowej oraz nawożenia dolistnego zostały zaproponowane przez agronomów z 6 niezależnych gospodarstw z różnych części Polski. Organizacją doświadczeń zajęli się specjaliści z firmy Osadkowski SA, natomiast opiekę merytoryczną i ocenę stanu zdrowia łanu sprawowali poznańscy naukowcy z Instytutu Ochrony Roślin. Przewodniczył im prof. dr hab. Marek Korbas. Warto także dodać, że partnerem Zielonych Pól Pawłowice 2017 było 34 wiodących producentów materiału siewnego, środków do produkcji rolnej oraz maszyn.
Z cyklu Zielone Pola 2017 odbyło się łącznie 11 spotkań w różnych obszarach naszego kraju - począwszy od najbardziej wysuniętej na północ lokalizacji w Zielinie po Jakubowice na południu oraz od Nowej Wsi na zachodzie po Wasylów na wschodzie kraju - tuż przy granicy z naszym wschodnim sąsiadem. Zlustrowanych zostało około 200 ha poletek doświadczalnych. W spotkaniach (w sumie) wzięło udział ponad 2. 500 rolników.
Zielone Pola 2017 były doskonałą okazją, by porozmawiać, wymienić uwagi i swoje doświadczenia z producentami środków do produkcji rolnej oraz środowiskiem zaopatrującym rolnictwo. - Podczas Zielonych Pól rolnik ma możliwość porównania na jednej plantacji wielu produktów i technologii. Często, dzięki takim spotkaniom, rolnicy już podczas warsztatów podejmują decyzję co do wyboru określonej odmiany czy produktu” - mówił Marcin Kaczmarek, kierownik działu doradztwa i rozwoju w firmie Osadkowski, który odpowiada za stronę merytoryczną Zielonych Pól. - Z poletek czerpiemy bardzo wiele informacji. Sprawdzamy rośliny w ich środowisku. Rolnicy mogą przyjrzeć się dokładnie efektom zastosowanych technologii, a dodatkowo podczas warsztatów mocno stawiamy na merytorykę. To wszystko może pomóc w odniesieniu sukcesu przez gospodarstwa - dodał.
- 1/10
- następne zdjęcie