LIZ: Zasady okrywania pryzm buraczanych [LISTA]
Uprawy - Przechowalnictwo
Aktualizacja:
![LIZ: Zasady okrywania pryzm buraczanych [LISTA]](/media/cache/d1/79/d179582751b84b8ba0d7804a9268ed52.jpg)
Źródło:
Jak powinno się składować buraki? Jaki materiał nadaje się najbardziej do okrywania pryzm buraczanych? Jakich terminów nie należy przekraczać?
Jak powinno się składować buraki? Jaki materiał nadaje się najbardziej do okrywania pryzm buraczanych? Jakich terminów nie należy przekraczać?
LIZ - Pfeifer & Langen Polska informuje o tym, że aby zgodnie z umową na dostawę buraków cukrowych w roku 2020/21, otrzymać zwyżkę ceny za okrycie buraków należy:
- Okrycie wykonać włókniną o gramaturze minimum 110 g/1m2. Wykorzystanie innych materiałów oraz częściowe okrycie pryzmy nie uprawnia do zwyżki ceny z tytułu okrycia pryzm.
- Zbiór buraków zrealizować do 22 listopada.
- Okrycie zrealizować najpóźniej do 25 listopada.
- Plantatorzy, którzy ze względu na warunki pogodowe nie zdążą wykonać zbioru buraków do 25 listopada powinni okryć pryzmę 2-3 dni po zbiorze, jednak nie później niż 14 dni przed planowanym odbiorem buraków
- Do 12 grudnia 2020 r. należy złożyć OŚWIADCZENIE o okryciu buraków na adres: Pfeifer & Langen Polska S.A. Cukrownia Glinojeck, Zygmuntowo 38, 06-450 Glinojeck a przypadku Wielkopolski do Cukrowni Pfeifer & Langen Polska S.A., w której zawarto umowę. Możliwe jest także wysłanie podpisanego oświadczenia na adres www@liz.pl (treść oświadczeń TUTAJ).
LIZ przypominam też o tym, że w celu wstępnego odparowania wilgoci z pryzmy, buraki po wykopaniu należy okryć dopiero po dwóch dniach.
Czytaj także:
Usypywanie pryzmy buraczanej na polu - zasady. KLIK
Źródło:
LIZ