LIZ: Zasady okrywania pryzm buraczanych [LISTA]
Przechowalnictwo
Aktualizacja:
Jak powinno się składować buraki? Jaki materiał nadaje się najbardziej do okrywania pryzm buraczanych? Jakich terminów nie należy przekraczać?
Spis treści:
Jak powinno się składować buraki? Jaki materiał nadaje się najbardziej do okrywania pryzm buraczanych? Jakich terminów nie należy przekraczać?
LIZ - Pfeifer & Langen Polska informuje o tym, że aby zgodnie z umową na dostawę buraków cukrowych w roku 2020/21, otrzymać zwyżkę ceny za okrycie buraków należy:
- Okrycie wykonać włókniną o gramaturze minimum 110 g/1m2. Wykorzystanie innych materiałów oraz częściowe okrycie pryzmy nie uprawnia do zwyżki ceny z tytułu okrycia pryzm.
- Zbiór buraków zrealizować do 22 listopada.
- Okrycie zrealizować najpóźniej do 25 listopada.
- Plantatorzy, którzy ze względu na warunki pogodowe nie zdążą wykonać zbioru buraków do 25 listopada powinni okryć pryzmę 2-3 dni po zbiorze, jednak nie później niż 14 dni przed planowanym odbiorem buraków
- Do 12 grudnia 2020 r. należy złożyć OŚWIADCZENIE o okryciu buraków na adres: Pfeifer & Langen Polska S.A. Cukrownia Glinojeck, Zygmuntowo 38, 06-450 Glinojeck a przypadku Wielkopolski do Cukrowni Pfeifer & Langen Polska S.A., w której zawarto umowę. Możliwe jest także wysłanie podpisanego oświadczenia na adres [email protected] (treść oświadczeń TUTAJ).
LIZ przypominam też o tym, że w celu wstępnego odparowania wilgoci z pryzmy, buraki po wykopaniu należy okryć dopiero po dwóch dniach.
Czytaj także:
Usypywanie pryzmy buraczanej na polu - zasady. KLIK
Źródło:
LIZ