Krajowa Spółka Cukrowa członkiem Bussines & Science Poland
Krajowa Spółka Cukrowa S.A. dołączyła do grona członków Bussines & Science Poland. Znalazła się tym samym w gronie polskich firm, które chcą aktywnie kształtować europejskie przepisy dla dalszego rozwoju sektora przemysłu w Polsce.
Głównym celem działania Bussines & Science Poland jest promocja interesów polskiej gospodarki i nauki na arenie międzynarodowej, zwłaszcza na forum Unii Europejskiej. W jej skład wchodzą czołowe polskie firmy rozumiejące zależność między możliwością wpływu na decyzje podejmowane w UE, a skutecznym planowaniem długofalowych strategii rozwoju.
- Uczestnictwo w takim projekcie jak Business & Science Poland jest dla nas nie tyle koniecznością, co po prostu dużym ułatwieniem. Zyskaliśmy partnera, dzięki któremu nasz głos na europejskim forum będzie o wiele lepiej słyszalny. Sytuacja na europejskim rynku cukrowniczym jeszcze nie uległa stabilizacji, co widzimy chociażby po wahaniach ceny cukru na londyńskiej giełdzie. W tym kontekście chcemy uświadamiać unijnych legislatorów, co do znaczenia uprawy buraka cukrowego we Wspólnocie, zarówno dla bezpieczeństwa żywnościowego naszych obywateli, jak również ze względu na duże znaczenie segmentu cukrowniczego w tworzeniu PKB i wielkości zatrudnienia bezpośrednio i pośrednio – tłumaczy Krzysztof Kowa, prezes KSC.
KSC przerobi rekordową ilość buraków? KLIK
- Cieszy nas, że jako związek pracodawców pozyskujemy nowych członków. W Brukseli, gdzie codziennie toczą się negocjacje i zmieniają konfiguracje sojuszy, po prostu trzeba być na stałe i trzymać rękę na pulsie. Proces decyzyjny w Unii Europejskiej wymaga ciągłych działań w Brukseli, tak żeby interes polskiej gospodarki był skutecznie reprezentowany - zaznacza z kolei Artur Zasada, prezes zarządu Bussines & Science Poland i dodaje: – Synergia interesów naszych członków, reprezentujących wiele sektorów gospodarki, zwiększa siłę naszych argumentów. Wraz ze wstąpieniem KSC możemy posiłkować się argumentami i doświadczeniami sektora rolno-spożywczego.