Unia Group po nowemu na AgroShow
Do prezesa Michała Lange dołączył nowy wiceprezes - Aleksander Muss, który będzie odpowiedzialny za budowanie struktury handlowej spółki. Przeszedł on do Unii z Agrihandlera, gdzie pełnił funkcję dyrektora handlowego. Prezes Michał Lange podkreślał na konferencji prasowej zwołanej na AgroShow, że na tym etapie bardzo ważne dla niego jest budowanie sprawnej kadry menagerskiej, która będzie rozwijała firmę i wzmocni jej potencjał. Na atrgach w Bednarach firma pokazała szereg nowości i pochwaliła się wprowadzenem finasowania fabrycznego na swoje produkty.
Nowości Unia Group:
-
zestaw uprawowo-siewny UNIA FENIX DRIVE 1000/3
FENIX DRIVE 1000/3 to maszyna półzawieszana (ciągana) o szerokości roboczej 3,0 metrów i pojemności skrzyni wynoszącej 1000 litrów.
Ten stosunkowo lekki i kompaktowy zestaw dedykowany jest do ciągników o mocy od 100 KM. Siewnik zalecany jest do pracy zarówno w technologii konwencjonalnej, jak również uproszczonej. Sercem siewnika jest pneumatyczny system wysiewu ziarna bazujący na aparacie objętościowym FX, dobrze znanym z innych maszyn tej serii. Aparat FX to uniwersalny aparat wysiewający przeznaczony do micro wysiewu (np. rzepak) jak również do siewu zbóż w dawkach nawet do 400 kg/ha. Za napęd aparatu odpowiada koło ostrogowe lub silnik elektryczny, wtedy to prędkość odczytywana jest z czujnika GPS, a nad pracą siewnika czuwa terminal TOUCH 800 wyposażony w ISOBUS, który spełnia wszystkie funkcje rolnictwa precyzyjnego. Siewnik został nabudowany na bierny agregat talerzowy wyposażony w dwa rzędy talerzy o średnicy 460 mm oraz wał oponowy o średnicy 670mm. Wał oponowy spełnia dwie funkcje: zagęszcza glebę przed siewem oraz transportuje maszynę po polu lub drogach. Wał oponowy znajduje się w centralnej części maszyny, dzięki temu promień skrętu jest bardzo niewielki. Maszyna została wyposażona w nowe redlice dwutalerzowe przemienne SHELL oraz kółka kopiująco-dogniatające 330x50mm. Redlice SHELL to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno na glebach lekkich jak i średniozwięzłych z pozostałościami pożniwnymi.
-
zestaw uprawowo-siewny UNIA FM T 700/3
Zestaw o szerokości roboczej 3,0 metrów i pojemności skrzyni wynoszącej 700 litrów dedykowany jest do ciągników o mocy od 120 KM.
Siewnik zalecany jest do pracy zarówno w technologii konwencjonalnej, jak również uproszczonej. Maszyna została wyposażona w nowe redlice dwutalerzowe przemienne SHELL oraz kółka kopiująco-dogniatające 250x50mm. Siewnik otrzymał również nowy system mocowania z agregatem uprawowym, dzięki czemu środek ciężkości jest blisko ciągnika. Zmienił się także kształt zbiornika na nasiona oraz sposób mocowania rynienek pomiarowych. Dużo szybciej i łatwiej można obecnie przeprowadzić próbę kręconą wysiewu. Do napędu aparatów wysiewających opracowano nowe koło kopiujące, które bardzo łatwo można składać do transportu. Jako opcję do zestawów wprowadzono lekki wał rurowy o średnicy 500mm, przeznaczony do zagęszczenia przed siewem na gleby średniozwięzłe.
-
nowa wersja uniwersalnego rozrzutnika TYTAN 24
Rozrzutniki TYTAN są jednym z flagowych produktów firmy UNIA, o czym świadczy to, że ta gama maszyn jest już obecna na rynku od kilkunastu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród polskich, ale też zagranicznych rolników.
Nowa odsłona TYTANA 24 zawiera zarówno sprawdzone elementy z poprzedniej generacji, takie jak:
- solidny, 4-łańcuchowy przenośnik z łańcuchami klasy górniczej o grubości ogniw 14mm,
- resorowany dyszel dolny,
- amortyzowane zawieszenie tandemowe typu boogie z tylną osią skrętną.
Natomiast nowe rozwiązania, które można będzie zobaczyć na prezentowanej podczas wystawy maszynie to m.in.:
- sterowanie ISOBUS połączone z nawigacją GPS i systemem zmiennego dawkowania (VRC), które zapewnia najwyższą precyzję aplikacji materiału zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na danym fragmencie pola,
- dynamiczny system ważący, który sprawia że wymagana dawka zachowywana jest przez cały czas podczas pracy maszyny, a dodatkowo rozwiązanie to eliminuje wykonywanie wszelkich prób kalibracyjnych,
- zmodernizowana konstrukcja skrzyni nawozowej, ułatwiająca załadunek i zapewniająca jej trwałość i długą żywotność,
- nowy, uniwersalny adapter poziomo-tarczowy, który nie tylko nadaje się do rozrzutu różnego rodzaju materiałów takich jak obornik, wapna, osady czy pomiot, ale również umożliwia osiągnięcie szerokości roboczych nawet do 24m.
Warto też zaznaczyć, że elementy robocze adaptera (noże tnące na wałkach oraz łopatki tarcz adaptera) wykonane są z wysokowytrzymałej stali HARDOX®. Dodatkowo adapter wyposażony został w specjalny deflektor sterowany hydraulicznie, ograniczający rozrzut podczas pracy przy granicy innej działki, rzeki czy też drogi.
Nowa odsłona rozrzutnika TYTAN 24 to odpowiedź firmy UNIA na zapotrzebowanie rolników na nowoczesny, uniwersalny i solidny rozrzutnik, który współpracuje z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, dzięki czemu zapewnia bardzo szeroki rozrzut, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej dawki na danym fragmencie pola. Dzięki systemowi ważącemu i sterowaniu opartemu o system ISOBUS przygotowanie maszyny do pracy przebiega bardzo sprawnie, a materiał rozrzucany jest po polu z zachowaniem najwyższej dostępnej dokładności.
- Tagi:
- maszyny uprawowe
- Unia Group