Nowe wozy asenizacyjne i wtryskiwacze od Samson Agro. Producent zadbał o detale
Automatyczna regulacja ciśnienia w oponach, hydrauliczne przenoszenie mocy z ciągnika na wóz, precyzyjna aplikacja gnojowicy do gleby dzięki nowej konstrukcji wtryskiwacza. To tylko kilka z cech wyróżniających nowości, które wprowadza na rynek firma Samson Agro.
SAMSON PG II Genesis - tak nazywa się nowa seria wozów asenizacyjnych, która na początku maja została wprowadzona na rynek w dwóch wersjach: 2-osiowej - PG II 18 Genesis i PG II 20 Genesis, o pojemności odpowiednio ok. 18 i 20 m3 oraz wersji 3-osiowej - PG II 28 Genesis, PG II 31 Genesis i PG II 35 Genesis, o pojemności odpowiednio ok. 28, 31 i 35 m3.
Producent zadbał o detale. Regulacja ciśnienia w oponach
2-osiowe modele SAMSON PG II Genesis są przeznaczone do opon o wysokości do 1950 mm i szerokości 800 mm, a modele 3-osiowe do opon o wysokości do 1850 mm i szerokości 800 mm, w celu optymalnego rozkładu nacisku na glebę podczas aplikacji gnojowicy. Ciśnienie w oponach można łatwo regulować w górę lub w dół podczas jazdy z jednego rodzaju nawierzchni na drugi, np. z drogi na pole lub w zależności od rodzaju gleby i uprawy na polu, za pomocą automatycznej regulacji ciśnienia w oponach.
Producent zadbał o detale. Hydrauliczne przenoszenie mocy z ciągnika na wóz
Seria wozów PG II Genesis może być wyposażona w nowo opracowany napęd Samson HPD (Hydraulic Power Drive) lub dobrze już znanym napędem na koła HWD (Hydraulic Wheel Drive). Oba oferują hydrauliczne przenoszenie mocy z ciągnika na wóz, co zapewnia przyczepność na jednej z osi wozu asenizacyjnego. Napęd na koła zapewnia maksymalną przyczepność nawet w trudnym terenie, zarówno pagórkowatym jak i podmokłym i przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia, poślizgu kół i uszkodzeń gleby.
Producent zadbał o detale. Dokładność, komfort i nowy wtryskiwacz
Oprócz dynamicznej jazdy, Samson skupił się również na właściwościach przewożących narzędzia podczas rozwoju PG II Genesis. W szczególności położenie osi i rozkład masy były ważnymi parametrami, jeśli chodzi o maksymalną swobodę wyboru aplikatora lub rampy, która najlepiej pasuje do danego zadania, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego komfortu kierowcy. A wraz z serią PG II Genesis na rynek wprowadzony został nowy wtryskiwacz jednotarczowy SAMSON TS, który jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych - 8 i 12 metrów.
Samson TS jest przeznaczony do współpracy z wozem do gnojowicy PG II i sterownikiem SlurryMaster 8000. Urządzenie wyposażone jest w wąski krążek, który otwiera rowek do wstrzykiwania cieczy dokładnie tam, gdzie rośliny mogą je najlepiej wchłonąć, bez rozbijania i mieszania gleby, jak w przypadku tradycyjnego wtrysku.
- Powszechnie wiadomo, że gdy rośliny otrzymują składniki odżywcze w systemie korzeniowym, w odpowiedniej objętości i we właściwym czasie, emisja szkodliwych dla środowiska substancji jest zminimalizowana. Wraz z chęcią zmniejszenia tych emisji poprzez wtrysk gnojowicy, nowe zasady uprawy, takie jak rolnictwo klasyczne, No Till i Strip Till zyskują obecnie na popularności. Opracowaliśmy SAMSON TS do użytku w ramach tych właśnie zasad - podkreśla menadżer produktu Niels Haubjerg.
Samson TS jest w pełni przygotowany do automatycznych systemów sterowania z GPS i elektronicznymi mapami aplikacji. Wtryskiwacz podzielony jest na sekcje o szerokości 1 metra, z których każda może być obsługiwana indywidualnie za pomocą SlurryMaster 8000. Indywidualna kontrola za pomocą 8 lub 12 sekcji pomaga uniknąć nadmiernego i niedostatecznego nawożenia podczas nakładania się klinów i uwrocia. Urządzenie wykorzystuje zmienne dawkowanie do dokładnego wstrzykiwania wymaganych ilości składników odżywczych za pomocą zautomatyzowanego procesu we współpracy z kompatybilnym z ISOBUS systemem GPS opartym np. na mapach plonów z ostatnich lat.
SAMSON TS trafił już do sprzedaży od 1 maja 2021 r., ale oficjalne ogłoszenie zostało opóźnione z powodu odwołanych targów, dlatego premiera oficjalnie nie nabrała tempa aż do teraz.
ZOBACZ TAKŻE: Aplikacja gnojowicy - jakie rozwiązania wybierać?
- Tagi:
- technika
- aplikatory
- gnojowica