Rusza cykl darmowych szkoleń dla producentów i przetwórców mleka
Związek Polskich Przetwórców Mleka już teraz zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń. W sumie zaplanowano ich dziewięć.
Bezpłatne szkolenia dla producentów i przetwórców mleka
Pierwsze z dedykowanych spotkań odbędzie się już 9 maja 2024 r. w Warszawie. Jego temat to„Technologiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego“.
- Przyjęcie przez UE strategii i polityk prośrodowiskowych oraz innych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju np. raportowania pozafinansowego – ESG, czy przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami , oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności, na które branża mleczarska nie jest przygotowana – mówi Marcin Hydzik, prezes Zarządu ZPPM.
Jak dodają przedstawiciele ZPPM, tegoroczny cykl szkoleniowy to kontynuację działań związku "na rzecz promocji zrównoważonego rozwoju w branży mleczarskiej rozpoczętych w 2023 r., które obejmowały szkolenia, konferencję publikacje raportów oraz wypracowanie i ogłoszenie postulatów branży mleczarskiej związanych z tymi zagadnieniami – tzw. „Siódemki dla mleczarstwa”.
- Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na nadchodzące zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną. Analiza i dostosowanie się do przepisów związanych z szeroko rozumianym „zrównoważonym rozwojem” stanowi duże wyzwanie, stąd potrzeba realizacji szkoleń - dodaje Hydzik.
Pierwsze szkolenie, które zaplanowano 9 maja, odbędzie się w godzinach od 11.00 do 13.30 w Centrum Konferencyjnym “Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.
Szczegółowy program, jak też formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
Szkolenia realizowane przez Związek Polskich Przetwórców Mleka, w ramach dofinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka zadania „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”.
Program bezpłatnego szkolenia dla producentów i przetwórców mleka
Godz. 10:30 – 11:00: Rejestracja uczestników i powitalna kawa
Godz. 11:00 – 12:00:
- Pomieszczenia dla bydła w kontekście poprawy dobrostanu
- Szczególna rola żywienia pastwiskowego
Godz. 12:00 – 12:30 - przerwa kawowa
Godz. 12:30 – 13:30:
- Optymalizacja systemów żywienia / emisji metanu
- Optymalizacja systemów pozyskiwania mleka oraz okresu użytkowania mlecznego krów
Szkolenie poprowadzi dr Jerzy Próchnicki, współzałożyciel i Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.
CZYTAJ TAKŻE: Naukowcom udało się wyhodować krowę, której mleko zawiera insulinę