Rolnicy dopisali - warsztaty polowe na Zamojszczyźnie
Organizatorzy zapewnili uczestnikom spotkania wiele atrakcji. Swoja wiedzę można było poszerzyć podczas wystąpienia dr inż. Jerzego Próchnickiego, który przedstawił nam wiele faktów dotyczących utrzymywania prawidłowego pH w glebie, żyzności i regeneracji.
Warsztaty polowe na Zamojszczyźnie
Rolnicy mogli również porozmawiać z wieloma ekspertami, przedstawicielami firm, którzy licznie przybyli do Michałowa i prezentowali swoje produkty, poczynając od nawozów, środków ochrony roślin, poprzez nasiona, a kończąc na badaniu gleby. Swoje stoiska miały firmy: NordKalk, K + S, Basf, Syngenta, Lidea. Można było m.in. porozmawiać z przedstawicielem firmy AGREENA o bardzo teraz popularnym rolnictwie węglowym, a także dołączyć do programu rolnictwa regeneratywnego. Firma Chemirol promowała swój program "Idę po rekord", który cieszył się również sporym zainteresowaniem.
Największą popularnością mimo deszczowej aury cieszyło się zwiedzanie poletek doświadczalnych. Piękne rzepaki oraz pszenice przyciągały każdego - można było porozmawiać o odmianach, ich walorach, zaletach a także poznać technologie w jakich dana uprawa została wysiana i uprawiana.
Na uwagę zasługuje nowość w ofercie Lidea - rzepak ozimy LID AMOROSO. Odmiana ta zarejestrowana w Polsce w 2023 roku, wykazuje się znakomitymi wynikami plonowania, praktycznie na każdym stanowisku. Standardem jest odporność genetyczna na wirusa żółtaczki rzepy.
Firma Unia, która jest członkiem Grupy Chemirol, zorganizowała pokaz swojego nowoczesnego autonomicznego robota. Wrażenie na tłumnie zgromadzonych obserwatorach zrobiło precyzyjne wyrywanie chwastów przez maszynę.
Po zwiedzaniu poletek na uczestników czekał ciepły posiłek z hali gospodarstwa.
ZDJĘCIA: