Ostatni, trzeci dzień Spotkania Kobiet Wiejskich - "Kobiety to dobry Klimat"
Koła Gospodyń Wiejskich, społeczne banki ciągle odnawialnej, darmowej energii, ogromny bagaż doświadczeń, smaków i tradycji. To ciągle za mało słów, by opisać rolę tych - jeszcze niedocenionych organizacji.
Rozmowa o wspólnie spędzonych dniach
Trzeci dzień konferencji rozpoczął się podsumowaniem warsztatów. O czym dyskutowano, co prezentowano w trakcie warsztatów? Słowa o ekoczyścidłach, mediach społecznościowych, alfabetu kobiecości na talerzu, ogrodu pełnego życia, a w końcu o chwastach, dzikich ziołach popłyną teraz wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich w Polskę, w każdy z rejonów, z których przyjechali uczestnicy konferencji.
Zgromadzeni na sali nie omieszkali nagrodzić brawami osób, które włożyły wiele starań, by tegoroczne Spotkanie Kobiet Wiejskich "Kobiety to dobry klimat" odbyło się w naprawdę dobrym klimacie. Słowa uznania zostały skierowane m.in. do profesjonalistów z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) - czyli sieci wymiany informacji i współpracy pomiędzy organizacjami i instytucjami, które działają na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast.
Okrasa na okrasę spotkania kobiet
Gościem specjalnym Spotkania Kobiet Wiejskich był Karol Okrasa, który sam o sobie pisze na swoim portalu, że na pielęgnowaniu polskiej tradycji nie poprzestaje. Niepokorny duch każe mu szukać coraz to nowych pomysłów, nowych smaków, odkrywać ciągle nowe dania. Brzmi znajomo? Tak, jakże wiele wspólnego ma on z Kołami Gospodyń Wiejskich.
- To jest naprawdę fajne, że potraficie tak się spotykać. Cały czas poznaję świat, Wy go też poznajecie. Robimy naszą pracę nie po coś, nie dla kogoś. Najpierw róbmy coś dla siebie, nic na siłę, wtedy żyjemy i pracujemy z pasją - powiedział do uczestników konferencji Karol Okrasa.
Kulinarny mistrz podkreślił, jak bardzo Koła Gospodyń Wiejskich są ważne w polskim społeczeństwie.
- Jak wiele atencji do wartości, tradycji, z przywiązaniem do regionu, z tożsamością lokalną jest w Waszych organizacjach - doceniał rolę KGW Karol Okrasa.
Kto wygrał w konkursie "Skarby zaklęte w szkle"?
W pierwszym dniu konferencji, komisja konkursowa oceniała przetwory, które zostały zgłoszone przez KGW do X edycji konkursu "Skarby zaklęte w szkle". O wynikach tego plebiscytu poinformujemy na naszym portalu już niebawem.
Wszystkie wyroby, które z sercem przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich zachwycały nie tylko smakiem.
Z kulinarnym zachwytem można było zerkać na wszystkie wyroby.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu?
Napisz wiadomość: [email protected]
Czekamy na kontakt z Tobą, Twój głos jest dla nas ważny.