Stypendia Pomostowe - 7 tys. dla studentów z terenów wiejskich
Na studentów czeka ponad 450 stypendiów pomostowych. Co należy zrobić, by zakwalifikować się do tego programu?
XXI edycja Programu Stypendiów Pomostowych
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XXI edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na zdolnych, ambitnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin czeka ponad 450 ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów. Roczna kwota to 7 tysięcy złotych.
Kto może ubiegać się o stypendia pomostowe?
O stypendia na I rok mogą ubiegać się ambitni i zdolni tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód brutto na osobę w rodzinie nie może przekraczać 2107 zł), którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych.
Poza tym młodzi ludzie ubiegający się o stypendium powinni spełniać jeden z czterech warunków:
- pochodzić z rodziny (tj. być dzieckiem) byłego pracownika PGR;
- być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej;
- pochodzić z rodziny wielodzietnej,
- być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka;
- posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej biorącej udział w programie.
Co zyskują stypendyści w ramach Programu Stypendiów Pomostowych?
Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 7000 zł i jest wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce oraz wykażą się w czasie studiów aktywnością społeczną, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię w ramach Erasmus+, stypendiów doktoranckich.
Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających kompetencje ułatwiające wejście na rynek pracy i budowanie późniejszej kariery zawodowej.