FERMA 2022 - zobacz NASZĄ relację VIDEO
Znów możemy się spotkać, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, na jednej z najbardziej cenionych imprez dla hodowców drobiu, trzody chlewnej i bydła - targach FERMA . Co czeka na zwiedzających?
Event po raz pierwszy odbywa się w Bydgoszcz w Hali BCTW. Dotychczasowa lokalizacja - tereny targowe w Łodzi - zostały bowiem przekształcone na tymczasowy szpital covidowy. Wydarzenie rozpoczęło się dziś - 25 lutego i potrwa do najbliższej niedzieli.
Hala, w której odbywa się impreza, dla zwiedzających od piątku do soboty otwarta jest w godz. 10.00-17.00. W niedzielę z kolei targi trwają krócej. Rozpoczną się tak, jak w dni poprzednie - o godz. 10.00, zamknięcie nastąpi jednak już o godz. 15.30.
Każdy, kto chce bezpłatnie wejść na teren targowy, powinien zalogować się TUTAJ.
Na tegorocznej FERMIE wystawia się ok. 100 firm - zarówno z kraju, jak i zagranicy. Prezentują oni bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, poprzez leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), na maszynach do zbioru i konserwacji pasz skończywszy.
FERMA to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii tej imprezy, podobnie, jak w latach ubiegłych, niezwykle ważnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych dla hodowców trzody chlewnej i bydła. Moderatorem pierwszej części będzie dr Tomasz Schwarz (UP Kraków), który poprowadzi dyskusję pt.: „Co lepsze dla producentów świń, co lepsze dla środowiska? - czy istnieje konflikt interesów?”. Z kolei Martin Ziaja (PFHBiPM) postara się wraz z dyskutantami omówić Zielony Ład – Skutki dla producentów mleka.
KONFERENCJA NAUKOWO – TECHNICZNA – FERMA 2022 [program]
Piątek 25 lutego 2022
MODERATOR: dr Tomasz Schwarz
11:00 - 13:00 dr Tomasz Schwarz UP Kraków | Co lepsze dla producentów świń, co lepsze dla środowiska? - czy istnieje konflikt interesów?
DYSKUSJA:
Józef Homanowski - hodowca
Mariusz Nackowski - dyrektor w GR A. Brzozowski
13.00 - 14.00 Martin Ziaja PFHBiPM | Zielony Ład – Skutki dla producentów mleka
14.00 - 14.30 prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz, Centnas Krotoszyn | Wielokierunkowa oferta handlowa PPH CENTNAS z Krotoszyna w kształtowaniu zrównoważonego rolnictwa
Sobota 26 lutego 2022
MODERATOR: Martin Ziaja
10:30 - 11:30 AHV Vinko Medvid (Chorwacja) | Zwalczanie zapalenia wymienia bez okresu karencji
11:30 - 13:15 Martin Ziaja PFHBiPM | Zielony Ład – Skutki dla producentów mleka
DYSKUSJA:
dr Dariusz Piątek - PFHBiPM
Fiedmann Kraft - Attache ds. Rolnictwa Ambasady Niemiec
Małgorzata Bojańczyk - Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego
Jacek Kalak - hodowca (200 krów)
13:15 - 13:30 Dorota Śmigielska PFHBiPM | Aktualna sytuacja na rynku mleka i prognozy
13:30 - 14:30 Zbigniew Wróblewski | Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych poprzez prawidłowy bilans składników pokarmowych oraz nowe technologie w żywieniu
14:30 - 15:30 Krzysztof Słoniewski PFHBiPM | Dobrostan krów czy dobrobyt hodowców?
Czytaj także:
Jesteśmy na targach Ferma w Bydgoszczy. Odwiedź nasze stoisko!
- Tagi:
- Wieści Rolnicze
- targi
- Ferma
- 2022
- Bydgoszcz