Młoda polska firma Innvigo już w 11 krajach
Działająca od 5 lat firma Innvigo, producent środków ochrony roślin ciągle poszerza swoją ofertę oraz zasięg działań. Z powodzeniem wkracza na zagraniczne rynki.
Innvigo posiada obecnie w swej ofercie 41 preparatów, kompletne programy ochrony głównych upraw rolniczych, stale powiększaną ofertę produktów dla ogrodnictwa. Obecnie należy do czołówki dostawców ŚOR na krajowym rynku. Ale to nie wszystko. Równolegle z intensywnym rozwojem na rodzimym gruncie Innvigo wkracza na zagraniczne rynki, zarówno europejskie, jak i odległe, np. dalekowschodnie.
- Prowadzimy sprzedaż już w 11 krajach. Mamy swoje własne oddziały m.in. w Czechach i w Rumunii (INNVIGO Czechy i INNVIGO Rumunia), w każdym z tych państw zarejestrowaliśmy ponad 30 naszych produktów. Dużo zależy od tego, jak sprawnie przebiegają procesy rejestracji w różnych krajach, np. na Słowacji i na Węgrzech mamy po kilka preparatów. Działamy także na Litwie. Natomiast na Ukrainie mamy partnera, obecnie 2 zarejestrowane produkty i chcemy wprowadzić kilka kolejnych preparatów - powiedział Jacek Zawadzki, wiceprezes Innvigo.
Jeśli chodzi o rynki pozaeuropejskie, w 2019 roku firmie Innvigo udało nam się zarejestrować i wprowadzić do sprzedaży 3 produkty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie oprócz powszechnie kojarzonych cytrusów uprawiane są też zboża i warzywa. - Prowadzimy zaawansowane działania rejestracyjne w Iraku i w takich krajach, jak Egipt i Liban - dodał Jacek Zawadzki.
Czytaj także: Jak dobrze zaprawić ziarno?
Prezes zarządu Innvigo Krzysztof Golec przyznał, że jego firma kładzie ogromny nacisk nie tylko na jakość i cenę produktów, ale i wysoki poziom obsługi klientów, zapewnianej na terenie całej Polski przez wykwalifikowanych doradców - specjalistów do spraw produktów i upraw. Oprócz bieżącego wspierania rolników i sadowników w zakresie doboru preparatów i technologii ochrony Innvigo prowadzi na szeroką skalę działalność badawczą i edukacyjną, dzieląc się z klientami wiedzą, m.in. podczas organizowanych latem Dni Pola, jak również odbywających się w sezonie zimowym licznych warsztatów i konferencji.