Nowości John Deere na targach Agro Show w Bednarach
Klienci i fani amerykańskiej marki mogli zobaczyć m.in. kombajn serii S780 z czujnikiem HarvestLab 3000, nowe modemy JDLink, technologię przeciwdziałania chwastom See&Spray, a także poznać nowy Reaktywny Układ Kierowniczy.
Pierwszy kombajn w Polsce wyposażony z czujnik HarvestLab
- To tylko jeden czujnik, a aż cztery zastosowania: w sieczkarniach, kombajnach serii S i T, wozach ascenizacyjnych i jako mobilne laboratorium. Pozwala na dokonanie niezwykle precyzyjnej analizy jakości plonów i ich monitorowania podczas zbioru. W założeniu jego działanie jest proste, ale także niezwykle efektywne. HarvestLab 3000 analizuje skład zbieranych zbóż bezpośrednio na polu. Dzięki temu możemy ekspresowo otrzymać informacje o składzie chemicznym i wilgotności plonów - wyjaśnia Mateusz Janicki, Product Sales Specialist John Deere Polska.
Wspomniany kombajn S780 to pierwszy kombajn w Polsce z takim czujnikiem. Pracuje on w technologii bliskiej podczerwieni. Imponujące są jego osiągi: wykonuje aż 4000 pomiarów na sekundę.
Nowości w systemie rolnictwa precyyzjnego
Prawdziwa modernizacja musi iść o krok dalej niż oczekiwania klientów – wyprzedzać ich potrzeby. Dlatego marka John Deere proponuje instalację elementów, które wniosą jakość pracy gospodarstwa na zupełnie nowy poziom. Prezentowany podczas Agro Show wyświetlacz należy do rodziny G5, tym razem John Deere pokaże konkretnie model G5Plus. Jego ekran ma aż 12,8 cala. Co to oznacza w praktyce dla klienta?
- Aż 33% więcej przestrzeni wyświetlanych map i pozostałych informacji. Jednocześnie klienci mogą mieć pewność, że zachowano to, co w poprzednich seriach wyświetlaczy działało bez zarzutu, czyli m.in. AutoTrac™ i system sterowania sekcjami - opowiada Bogdan Kazimierczak, Product Sales Specialist John Deere Polska na temtat prezentowanego podczas Agro Show wyświetlacza G5Plus. Na stoisku John Deere nie zabrakło również odbiornika StarFire 7000.
- Ten odbiornik to ekspresowe narzędzie pracy. Czas aktywacji StarFire 7000 nie przekracza 8 minut, a jednocześnie dokładność RTK wynosi 2,5 cm. Jest kompatybilny z sygnałami aż czterech satelitów, dzięki czemu jest też w mniejszym stopniu podatny na efekt cienia. Działanie SF-RTK jasno pokazuje, że zapewnia o 100% lepsze pokrycie sygnałem. Jeszcze więcej każdy zainteresowany dowie się w przestrzeni John Deere podczas Agro Show - komentuje Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.
Technologia See & Spray do skutecznego zwalczania chwastów
Katastrofy naturalne czy inflacja to nie jedyne wyzwania, z jakimi musi radzić sobie branża rolnicza. Każdy właściciel gospodarstwa wie, że profilaktyka w zakresie przeciwdziałania chwastom jest równie kluczowa dla dobrych efektów sezonu. John Deere zaprezentuje jedyną w swoim rodzaju technologię See & Spray, opryskiwaczy skonstruowanych w Horst w Holandii, które pozwalają na wykonanie aplikacji herbicydów na wszystkich etapach wzrostu.
Jak działa ta skuteczna technologia? Bazuje ona na precyzyjnym opryskiwaniu punktowym. Sprawdza się w zabiegach przedwschodowych oraz uprawach rzędowych po wschodach. Technologia działa w symbiozie z odbiornikiem StarFire 7000. Więcej na jej temat można przeczytać TUTAJ.
Ciągnik 7R z reaktywnym układem kierowniczym
Reaktywny układ kierowniczy zostanie wprowadzony w maszynach serii 7R, dużych ciągnikach, które cechuje wszechstronność i wysoka moc znamionowa. Po wykonaniu skrętu kierownica automatycznie wraca do środkowego położenia i pozostaje w nim podczas jazdy na wprost po drodze. Wykorzystuje sygnały hydrauliczne zarówno z lewego, jak i prawego siłownika układu kierowniczego. Można go wyłączyć również poprzez system CommandCenter. Ponadto warto wiedzieć, że działa także dzięki nowemu zaworowi sterującemu - to on optymalizuje pracę, włączając i wyłączając odpowiednie funkcje.
ZOBACZ TAKŻE: Nieprawdopodobny rekord. Prawie 800 ha w 24 godziny jednym zestawem
- Tagi:
- Agro Show
- technika
- John Deere