Aplikacja ARiMR z nową funkcjonalnością
Adresowana jest ona adresowana dla rolników, którzy w tegorocznej kampanii dopłat chcą realizować w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” praktyki „Wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin od aplikacji” oraz „Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo”.
- Od ubiegających się o to wsparcie wymagać się będzie potwierdzenia wykonania określonych zabiegów agrotechnicznych. W tym przypadku chodzi o zrobienie zdjęcia geotagowanego. Do tej pory wykonywało się je w odpowiedzi na zlecenie Agencji. Teraz będzie można sfotografować dany obszar i przesłać zdjęcie za pośrednictwem aplikacji przy użyciu polecenia: „Zadanie z własnej inicjatywy”. W ten sposób rolnik udowodni, że zrealizował w wymaganym czasie określoną pracę, np. przyorał obornik w ciągu 12 godzin od jego wywiezienia na pole - tłumaczy w specjalnym komunikacie ARiMR.
Podkreśla jednocześnie, że warto o tym wiedzieć zanim przystąpi się do prac polowych, które prowadzone są przed rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie dopłat za 2023 rok.
Czytaj także:
Pieniądze na pompy ciepła i fotowoltaikę - pytania i odpowiedzi
- Tagi:
- ARiMR
- aplikacja mobilna