Maszyny18 List 2015
Maszyna zapewnia doskonałą jakość przygotowania gleby pod siew w rzędach 18 cm dla zboża, 45 cm dla rzepaku i buraków oraz 75 cm dla kukurydzy i słonecznika.
Żywienie17 List 2015
Twoje bydło ma problemy z zacieleniem, trzoda chlewna ma mało liczne mioty. Pojawiają się choroby, których geneza jest trudna do stwierdzenia? Ich źródłem mogą być mikotoksyny.
Inne uprawy16 List 2015
- Przed zbiorami prognozowaliśmy zbiory na poziomie 2.600-2.700 mln ton. Wszystko wskazuje na to, że te prognozy się sprawdzą - mówi Juliusz Młodecki, prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.
Newsy30 Paź 2015
Rolnicy będą mogli liczyć na większe wsparcie finansowe ze strony Państwa w ubezpieczeniu swoich upraw i zwierząt - tak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.
Inne uprawy22 Paź 2015
Jak co roku we wrześniu, hodowcy kukurydzy spotkali się w Baranówku (pow. pleszewski) na Wielkopolskim Dniu Kukurydzy KWS.
Choroby i szkodniki16 Wrze 2015
Perz właściwy, przytulia czepna i miotła zbożowa – to jedne z najbardziej uciążliwych chwastów w uprawach rolniczych. Walka z nimi nie należy do łatwych.
Uprawa gleby16 Wrze 2015
Decyduje o utrzymaniu optymalnego dla roślin poziomu zakwaszenia gleby, zapewnia im właściwe wykorzystanie składników pokarmowych, hamuje rozwój wielu patogenów. Mowa o wapnie nawozowym.
Newsy16 Wrze 2015
Rozmowa z JULIUSZEM MŁODECKIM, prezesem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
Jak pan ocenia zakaz stosowania m.in. w uprawie ...
Zboża5 Wrze 2015
Rolnicy zakończyli już żniwa. Zebrali mniej ziarna, ale jego ceny wzrosły w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Inne uprawy30 Sier 2015
Facelia błękitna wciąż zyskuje na popularności, głównie dlatego, że jest niemal idealną rośliną na międzyplon. Uprawa facelii na nasiona jest trudna, ryzykowna i dlatego rzadko spotykana. Ryszard Nowaczyk z Małej Górki opanował tę sztukę, a korzyści z tego mają także pszczelarze.
Inne29 Sier 2015
Konstruktorzy John Deere nie ustają w poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić żniwa w rekordowo krótkim czasie, przy optymalnej dojrzałości zbieranych upraw oraz uzyskanie plonu przy minimalnych stratach, które nie przekraczają 1%.
Maszyny21 Sier 2015
Konstruktorzy John Deere nie ustają w poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić żniwa w rekordowo krótkim czasie, przy optymalnej dojrzałości zbieranych upraw oraz uzyskanie plonu przy minimalnych stratach, które nie przekraczają 1%.