Technika5 List 2023
Już niedługo rozpoczną się targi Agritechnica w Hannover. Wybierasz się? Zobacz, z czym przyjadą poszczególne firmy.
Uprawy3 List 2023
W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest późniejsze, niż przewidziane w rozporządzeniu okresy nawożenia, stosowanie nawozów zawierających w składzie azot na gruntach ornych.
Maszyny3 List 2023
- W 1973 r. CLAAS za sprawą modelu JAGUAR 60 SF położył podwaliny pod bezprecedensowe pasmo sukcesów w segmencie samojezdnych sieczkarni polowych. Dzięki licznym innowacjom i trwałej, wydajnej technologii, JAGUAR bardzo wcześnie osiągnął nie tylko światową sławę, ale także globalną pozycję lidera na rynku - informuje CLAAS w komunikacie prasowym.
Inne3 List 2023
„Krótkie łańcuchy dostaw żywności – od pola do stołu” (KŁD) cieszą się coraz większą popularnością. Dobrze, że istnieje taka forma sprzedaży bez pośredników, tym bardziej że rolnicy mają możliwość legalnego handlu w ramach RHD (Rynku Handlu Detalicznego).
Prawo i finanse30 Paź 2023
Dzisiaj ostatni dzień na złożenie wniosku o wsparcie finansowe. Dotyczy to sadowników, plantatorów truskawek i krzewów owocowych, rolników produkujących kalafiory lub brokuły oraz podmiotów prowadzących skup kukurydzy, które nabyły mokre ziarno. Poznaj szczegóły przyznawania wsparcia.
Zboża28 Paź 2023
Rolnicy zastanawiają się, co robić z nim dalej - suszyć czy sprzedawać prosto z pola? Na tym oczywiście nie koniec dylematów.
Dobre praktyki w uprawie roślin27 Paź 2023
Waldemar Lenartowicz wspólnie z braćmi prowadzi gospodarstwo rolne skupiające się na produkcji roślinnej w miejscowości Kopydłówek położonej w pobliżu kopalni węgla brunatnego. Taka okolica sprawia, że problem suszy w jego uprawach tylko się potęguje. Rolnik stawia na uprawę bezorkową i precyzyjne dawkowanie środków ochrony roślin oraz nawozów.
Newsy27 Paź 2023
65-letni traktorzysta, podczas przewożenia ziarna kukurydzy, stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności wypadku ustala policja.
Uprawy27 Paź 2023
Kukurydza jest uprawiana w większości gospodarstw w Polsce. Jej areał pozostaje niezwykle stabilny niezależnie od warunków pogodowych w perspektywie ostatnich 3 lat. Jest to możliwe dzięki różnym kierunkom jej użytkowania, terminom wczesności, wymaganiom względem stanowiska, a nawet nawożenia. Jak na narastające wyzwania w rolnictwie odpowiadają odmiany z IGP Polska? O tym opowiedzą Doradcy Terenowi spółdzielni hodowców.
Newsy26 Paź 2023
Wniosek o oszacowanie szkód w wyniku suszy. Jak złożyć go przez aplikację?
Zboża26 Paź 2023
Jakie informacje dotyczące danej odmiany kukurydzy kryją się pod hasłem “liczba FAO”? Czego na jej podstawie może dowiedzieć się producent?
Prawo i finanse25 Paź 2023
Nie złożyłeś jeszcze wniosku o dofinansowanie na „Rozwój małych gospodarstw”? Nic straconego. Nabór został przedłużony o dwa tygodnie.