Bydło i mleko5 Lip 2015
Aby producent mógł sprzedać mleko i otrzymać wysoką zapłatę, musi mieć ono odpowiednie parametry. Niestety proces wytwarzania mleka jest skomplikowany, a na jego jakość wpływa wiele elementów, dlatego podczas badania można rozpoznać nieprawidłowości w żywieniu lub choroby nękające zwierzęta.
Zboża3 Lip 2015
O około 40 procent mogą być niższe plony zbóż w Południowej Wielkopolsce. Właśnie ten rejon najbardziej dotknęła susza.
Maszyny2 Lip 2015
Jest przeznaczony do wykonywania podorywek pól po zbiorach płodów rolnych oraz do uprawy i doprawiania roli (wszystkich typów gleb). Agregat talerzowy GT został stworzony z myślą o pracy w najcięższych warunkach.
KRUS2 Lip 2015
PSL złożyło projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach pracy. Zmiany te dotyczą również rolników.
Bydło i mleko1 Lip 2015
Kary za przekroczenie kwot mlecznych, zgodnie z nowym projektem rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa, zostaną rozłożone na raty, bez odsetek na okres trzech lat. To rozwiązanie zaproponowała wiosną Komisja Europejska.
Uprawy25 Czerw 2015
Zadbaj o owady zapylające - prawidłowo wykonując zabiegi chemicznej ochrony roślin!
Pomoc unijna24 Czerw 2015
Podczas konferencji prasowej 22 czerwca, minister rolnictwa - Marek Sawicki poinformował o podjęciu decyzji o wydłużeniu terminu rozliczenia ośmiu działań w ramach PROW 2007-2013.
Newsy24 Czerw 2015
Zbigniew Suchecki ma 54 lata i z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. W swoim zawodzie pracuje od momentu ukończenia studiów, ale prywatnie od wczesnych lat dziecięcych fascynuje go polowanie… przez obiektyw. Okolice Lwówka Śląskiego dają mu możliwość realizowania się tak zawodowo, jak i hobbystycznie.
Newsy23 Czerw 2015
Marszewskie dni pola skierowane były przede wszystkim do rolników. To oni przyjeżdżali na poletka demonstracyjne i oglądali uprawy. Był to czas na rozmowy ze specjalistami.
Bydło i mleko23 Czerw 2015
Najlepsi hodowcy bydła mlecznego w 2014 roku. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka przedstawiła ranking hodowców podsumowujący ich pracę w minionym roku. Dane zebrane są od rolników i firm, których stada są objęte oceną wartości użytkowej bydła prowadzonej przez PFHBiPM.
Bydło i mleko22 Czerw 2015
Kiedyś podstawową paszą dla krów była ruń łąkowa. Obecnie w województwach - opolskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim pastwiska stanowią 1,1-1,8% gruntów. Jak dowodzą badania, istnieje wielopłaszczyznowe uzasadnienie dla przywrócenia należnej roli pastwiskom w żywieniu bydła mlecznego.
Nawożenie20 Czerw 2015
Wymiana barterowa, magazynowanie bez opłat i sprzedaż małych partii towaru to najczęściej stosowane zachęty przez dystrybutorów nawozów. Jednak wciąż najsilniej na decyzje zakupowe rolników wpływa cena. Czy można racjonalnie planować zaopatrzenie w nawozy, aby nie przepłacać?