Uprawy25 Czerw 2024
Agrii Polska, czołowy dostawca i producent nawozów, materiału siewnego i środków ochrony roślin w kraju, uruchamia dla klientów nową usługę AGRALYTICS. To innowacyjny serwis badań laboratoryjnych tkanek, nasion i wody, a wkrótce również gleby.
Uprawy19 Czerw 2024
Podajemy kilka sposobów na ograniczenie skutków suszy na polach, gdzie z roku na rok latem ma być coraz mniej wody dla uprawianych roślin - trzeba więc maksymalnie wykorzystywać każdą jej kroplę.
Uprawy13 Czerw 2024
Całkowite wyeliminowanie skutków suszy nie będzie nigdy możliwe, wpływać możemy jedynie na ich złagodzenie. Ten cel da się osiągnąć na dwa sposoby: wykorzystując maksymalnie dostępne zasoby wodne i przystosowując się do zachodzących zmian. Ważną rolę do odegrania mają tutaj ODR-y i spółki wodne.
Inne uprawy30 Maj 2024
O czym trzeba pamiętać przy zakupie wapna? Jaką formę nawozu wybrać - kiedy wapno tlenkowe, a kiedy węglanowe? Forma sypka czy granulowana?
Nawożenie24 Maj 2024
Co odpowiadają dziś rządzący?
Uprawy14 Maj 2024
Rolnictwo jest największym konsumentem wody - wykorzystuje ok. 70% jej światowych zasobów. Na przeważającej części naszego kraju mamy do czynienia z nasilającym się niedoborem wody. Aby przetrwać i rozwijać się gospodarczo, nasi rolnicy muszą nauczyć się żyć z suszą i zadbać o retencję wody.
Uprawy29 Kwie 2024
Jakie rośliny są najlepsze na poplon? Czym się one charakteryzują? Jakie możemy ze sobą łączyć, tworząc mieszanki poplonowe?
Uprawy28 Kwie 2024
Fosfor jest mało mobilny w glebie, a jego przemiany są bardzo powolne. Rośliny nie mogą go pobierać w formie nieprzyswajalnej - nawet jeśli jest tego pierwiastka bardzo dużo. Na rynku pojawiły się preparaty biologiczne zawierające bakterie zdolne do przerobienia zalegającego fosforu w rozpuszczalne związki pobierane przez rośliny.
Nawożenie25 Kwie 2024
Czego potrzebuje burak cukrowy? Jak produkt z mikroelementami zastosować na plantacjach buraka cukrowego, kiedy i dlaczego?
Technika21 Kwie 2024
Precyzyjne dawkowanie nawozu, pozwalające wzrastać głównie roślinom a nie chwastom, siew z niemal centymetrową dokładnością, bieżące badanie „potrzeb” gleby w konkretnym fragmencie naszego pola, ale także możliwość przewidywania plonów przed samymi zbiorami. To m.in. oferują dziś różne platformy do rolnictwa precyzyjnego. Technologie – operujące m.in. na zdjęciach z kosmosu – pozwalają w pełni kontrolować ziemię także „zza biurka” - i w czasie rzeczywistym.
Nawożenie17 Kwie 2024
Azot to składnik pokarmowy, który decyduje zarówno o wielkości, jak i jakości plonu kukurydzy - i tej na ziarno, i tej na kiszonkę. Jak więc nim prawidłowo gospodarować? Jakie nawozy zastosować i dlaczego?
Inne uprawy13 Kwie 2024
O czym należy pamiętać, przystępując do siewu słonecznika? Przeczytaj, co radzi ekspert.