Wsparcie dochodów związane z produkcją - do pomidorów
Wsparcie dochodów związanych z produkcją rolną to forma wsparcia dochodu rolników, której celem jest zabezpieczenie i zwiększenie rentowności rolnictwa.
Wsparcie dochodów związane z produkcją - do pomidorów
Ukierunkowanie wsparcia bezpośredniego dla rolników zajmujących się uprawą pomidorów, zdaniem ministerstwa rolnictwa, przyczynia się do zapewnienia stabilności dochodów rolników i poprawy konkurencyjności oraz do utrzymania produkcji pomidorów.
Kto może otrzymać wsparcie?
Wsparcie może otrzymać rolnik aktywny zawodowo uprawiającykonopie włókniste, właściciel obszaru kwalifikowanego. O tym, kim jest rolnik aktywny zawodowo - przeczytasz tutaj, kliknij proszę.
Jakie wsparcie można otrzymać?
Szacunkowa wysokość stawki: ok. 550 euro/ha (średnia z lat 2023-2026), czyli około 2.585 zł/ha. (pamiętajmy o zmiennym kursie euro, od którego zależy przeliczenie szacowanej wartości na złotówki).
Płatność przyznawana jest do powierzchni uprawy pomidorów nie większej, niż powierzchnia uprawy pomidorów określona w umowie.
Jakie są warunki dodatkowe uzyskania wsparcia?
Uprawa pomidorów powinna być założona z rozsady z minimalną obsadą 20 000 szt./ha.
Konieczne jest również zawarcie umowy na uprawę pomidorów, w której rolnik zobowiązuje się do wytworzenia i dostarczenia podmiotowi, którego przedmiot działalności obejmuje przetwarzanie owoców i warzyw, określonej ilości pomidorów z określonej powierzchni gruntów, a podmiot ten zobowiązuje się te pomidory odebrać w umówionym terminie, zapłacić za nie umówioną cenę i je przetworzyć
Przy pomidorach pracownik najbardziej kosztotwórczy
Przy okazji prezentacji wsparcia dla producentów pomidorów przywołujemy nasz artykuł, który przedstawia rodzinę Elwiry i Leszka Chudziaków prowadzących swoje gospodarstwo od 22 lat - produkują oni pomidory gruntowe oraz ich rozsadę. Zachęcamy do lektury tego artykułu - kliknij proszę tutaj.
Ekoschematy - jak i kiedy składamy wniosek, czy wymagany jest plan wieloletni?
Zachęcamy do zapoznania się również z podstawowymi informacji dotyczącymi ekoschematów - m.in. o tym, czy jest wymagany plan wieloletni, oraz kiedy, w jaki sposób i gdzie złożyć wniosek? Wystarczy kliknąć tutaj.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu?
Napisz wiadomość: [email protected]
Czekamy na kontakt z Tobą, Twój głos jest dla nas ważny.
Czy jesteś zainteresowany wsparciem do produkcji lnu? Kliknij proszę tutaj.