UWAGA KGW! Ruszył kolejny nabór wniosków!
Jak podaje Instytut, przez program chcą pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.
Ruszył nabór do programu Potańcówki Wiejskie!
Jak podkreśla sam Instytut, uznaje on ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju.
- Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów - podkreśla w swoim komunikacie Instytut.
Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.
O jakie dofinansowanie można się ubiegać?
W ramach programu Potańcówki Wiejskie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10.000 zł.
Jak i gdzie można składać wnioski?
Wnioski do Programu składane są wyłącznie elektroniczne za pomocą generatora wniosków - kliknij tutaj po więcej szczegółów.
Aby złożyć wniosek należy się zarejestrować na portalu witkac.pl
Kto może wnioskować o dofinansowanie?
Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie są:
- koła gospodyń wiejskich,
- ochotnicze straże pożarne,
- organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej),
- samorządowe instytucje kultury.
Jakie działania będą dofinansowywane?
Jak informuje Instytut, będą dofinansowane organizacje potańcówek na obszarach wiejskich.
- Naszym założeniem jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki - podkreśla Instytut.
Przy realizacji Zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych.
Jakie są ramy czasowe?
Nabór wniosków rozpoczął się 22 maja i będzie trwał do 16 czerwca. Po tym czasie wnioski podlegają ocenie formalnej oraz merytorycznej (kryteria oceny merytorycznej stanowią załącznik nr 2 do Regulaminu Programu).
Ogłoszenie wyników programu - wykazu inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie -Instytut planuje na koniec lipca.
Okres organizacji potańcówek to sierpień - październik 2023 r.
Jak wyglądają formalności dla Wnioskodawców?
Wnioski do Programu składane są wyłącznie elektroniczne za pomocą generatora wniosków Witkac. Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, przy czym w ramach jednego wniosku można ubiegać się o dofinansowanie organizacji więcej niż jednej potańcówki, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej kwoty dofinansowania tj. do 10 000 zł.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu?
Napisz wiadomość: [email protected]
Czekamy na kontakt z Tobą, Twój głos jest dla nas ważny.
Jakie wrażenia po Spotkaniu Kobiet Wiejskich - "Kobiety to dobry Klimat" - o tym przeczytasz tutaj, zapraszamy.
- Tagi:
- KGW
- Koła Gospodyń Wiejskich