Ten robot może wyżywić ponad 600 sztuk bydła
Ma pojemność 6 m sześc. i ładowność ok. dwóch ton. Dzięki temu jest przeznaczony głównie dla większych gospodarstw - od 600 do 800 sztuk.
Robot żywieniowy Triomatic WP 2 600 - bo o nim mowa - został zaprezentowany szerzej podczas ostatnich targów EuroTier 2024.
CZYTAJ TAKŻE: Robot do szczepień drobiu, "CielęGPT". Oto nagrody za innowacje na EuroTier 2024
Trioliet prezentuje robota paszowego - Triomatic WP 2 600
Automatyczny system karmienia bydła Triomatic - w nowej odsłonie - zaprezentowano szerzej podczas ubiegłorocznych targów Niemczech.
Jak wyjaśnia sam producent, do tej pory asortyment produktów Triomatic obejmował roboty do karmienia o pojemności 3 m sześc.
- Wraz ze wzrostem zainteresowania automatyzacją w gospodarstwach hodowlanych na większą skalę, Trioliet wprowadza teraz robota do karmienia WP 2 600. Robot do karmienia WP 2 600 ma pojemność 6 m³ i ładowność około 2000 kg. Dzięki temu jest szczególnie odpowiedni dla gospodarstw o wielkości od 600 do 800 jednostek hodowlanych - informują przedstawiciele Triomatic.
Jak przy tym podkreślają - dzięki całemu systemowi, który może zapewnić firma, możliwe jest uzyskanie jeszcze większej wydajności - automatyczne karmienie dzięki robotom możliwe jest wówczas nawet dla gospodarstw wielkości do 2.500 sztuk.
Robot żywieniowy dla bydła Triomatic WP 2 600
Wanna mieszająca w Triomatic WP 2 600 jest wyposażona w dwa pionowe ślimaki mieszające paszę, które są wykonane z odpornej na zużycie stali nierdzewnej.
- Dzięki pomocy przeciwostrzy w wannie mieszającej i noży na każdym ślimaku pasza jest również dobrze rozdrobniona - zapewnia producent.
Jak dodaje, Triomatic WP jest przy tym energooszczędny, ponieważ podczas dozowania aktywowany jest tylko ślimak znajdujący się najbliżej bramy wyładowczej.
- Drugi ślimak jest włączany tylko wtedy, gdy ilość paszy spadnie poniżej określonego poziomu. Oszczędza to energię i zwiększa wydajność. Wyładunek odbywa się za pomocą poprzecznego przenośnika taśmowego - zaznaczają przedstawiciele marki.
Wszystkie ustawienia można wprowadzić bezpośrednio za pomocą dużego ekranu dotykowego robota, ale także za pomocą komputera, smartfona lub tabletu.
Opcjonalne można robota doposażać: m.in. w system detekcji obiektów.
CZYTAJ TAKŻE: Ma ponad 100 krów i oborę z robotami. Jego biogazownia ogrzewa wieś
- Tagi:
- Trioliet
- Triomatic
- robot paszowy