Technologia w służbie rolnikom. Co oferują aplikacje mobilne New Holland?
MYNEWHOLLAND
Aplikacja mobilna MYNEWHOLLAND, tak jak wszystkie inne programy koncernu z USA, dostępna jest na obie największe platformy – Androida oraz iOS. Co ważne, by z niej korzystać, trzeba choć w podstawowym stopniu znać język angielski. Jeśli to nie stanowi problemu, można zacząć korzystać z rozbudowanej funkcjonalności aplikacji. W przypadku MYNEWHOLLAND użytkownik otrzymuje dostęp do łatwego zarządzania parametrami pojazdu lub całą flotą ciągników. W interfejsie są opcje takie jak m.in.:
- dane telematyczne, czyli m.in. liczba przejechanych kilometrów i godzin pracy;
- informacje o stanie silnika i innych podzespołów;
- sprawdzanie statusu gwarancji na ciągnik;
- czas przestojów wynikłych z konieczności dokonania naprawy;
- szybka rejestracja traktora u wybranego dealera;
- dostęp do infolinii producenta;
- materiały zawierające użyteczne informacje na temat pojazdów.
Aplikacja MYNEWHOLLAND to doskonałe narzędzie do kontrolowania swojego ciągnika lub większej ich liczby. Dzięki monitorowaniu stanu technicznego i innym funkcjom znacznie łatwiej zapobiec awariom i związanymi z nimi przestojami. Jest to więc dobry powód, by zainteresować się traktorami New Holland. Interesujących egzemplarzy nie trzeba jednak szukać tylko u dealera. Wiele modeli można kupić na stronie https://www.mascus.pl/rolnictwo/traktory/new_holland. Oprócz pojazdów rolniczych na stronach portalu Mascus do kupienia są także maszyny budowlane, leśne, komunalne, do magazynów i transportu.
Grain Cam Mobile
Problem strat powstających w trakcie produkcji rolnej przez lata trzeba było rozwiązywać poprzez ich szacowanie. Dziś można skorzystać z o wiele skuteczniejszego narzędzia, jakim jest aplikacja Grain Cam Mobile. Dzięki niej da się precyzyjnie kontrolować ubytek ziarna zbieranego w czasie żniw poprzez zrobienie zdjęcia. Jak to możliwe?
W interfejsie ustawień pojazdu wystarczy wprowadzić dane na temat wielkości produkcji i obszaru, po którym porusza się traktor. W opcjach należy wybrać rodzaj uprawy (np. pszenicę) oraz wagę 1000 ziaren. Kolejne dane do wpisania to wydajność ciągnika liczona w tonach na hektar oraz szerokość przyrządu żniwnego i kosza sitowego. Co ważne dla polskich rolników, mimo tego, że jest to amerykańska aplikacja, te parametry można wpisać w systemie metrycznym. Oprócz tego trzeba zaznaczyć jeszcze jedną z dwóch opcji – pokos lub cięcie słomy.
Po skończeniu pracy należy sfotografować teren zaraz za kombajnem. Na podstawie zdjęcia Grain Cam Mobile oblicza procent strat oraz podaje ją w kilogramach na hektar. Zaletą tej aplikacji jest prosty w obsłudze interfejs z opcjami w całości przetłumaczonymi na język polski.
New Holland Harvest Excellence
Efektywność prac polowych można zwiększyć na wiele sposobów, czego przykładem jest kolejny program od New Holland. Harvest Excellence warto się zainteresować, gdy dotychczasowa wydajność jest niezadowalająca. By ją zwiększyć, przed rozpoczęciem jazdy trzeba wpisać informacje m.in. o rodzaju upraw, modelu i osiągach technicznych ciągnika oraz warunkach panujących na polu. Na podstawie tych danych program podpowie, które ustawienia i jak zmienić w traktorze i osiągnąć tym samym najlepsze rezultaty pracy.
New Holland Harvest Excellence umożliwia zapisanie proponowanych ustawień, co pozwala skorzystać z nich w przyszłości. Co więcej, by przypadkiem nie przepadły, można wysłać je na skrzynkę mailową lub do któregoś z popularnych komunikatorów. W interfejsie jest również opcja liczenia strat w plonach, choć nie tak zaawansowana, jak w Grain Cam Mobile. W tym przypadku ubytki liczone są na podstawie danych wprowadzonych ręcznie. Tak jak MYNEWHOLLAND aplikacja ta dostępna jest w angielskiej wersji językowej.
New Holland My PLM Connect Farm
Kolejna aplikacja przeznaczona do analizy wydajności prac polowych. Odznacza się rozbudowanymi możliwościami, choć by z nich skorzystać, trzeba także znać język angielski. Co oferuje ten program? Przy jego pomocy rolnik może m.in.:
- zaznaczać granice pól i otrzymywać wskazówki, jak najefektywniej się między nimi poruszać;
- planować zasadzenia, opryski i zbiory;
- kontrolować stan swoich maszyn rolniczych;
- otrzymywać informacje na temat wydajności prac wraz ze wskazówkami, co można poprawić.
New Holland STST 4.0
Tą aplikacją warto się zainteresować, gdy planuje się zakup nowego lub używanego ciągnika New Holland. W opcjach programu znajduje się wiele przydatnych informacji o poszczególnych modelach, broszur i filmów na temat możliwości konkretnych ciągników oraz zdjęć pojazdów. Dodatkowo kolejne pojazdy można porównywać, co jeszcze bardziej ułatwia wybór.
Aplikacja New Holland STST 4.0 została przygotowana przede wszystkim dla dealerów traktorów tej marki jako dostępna pod ręką baza wiedzy o oferowanych produktach. Sprawdzi się jednak także u nabywców i to nie tylko przed zakupem ciągnika. Już po transakcji oraz przez kolejne lata będzie dobrym źródłem informacji o eksploatowanym pojeździe. Tak jak większość programów przygotowanych przez New Holland, STST 4.0 dostępny jest w języku angielskim.
PLM Academy i T6 Range App
Bardzo dobre uzupełnienie STST 4.0 stanowi PLM Academy. Ta aplikacja przyda się rolnikom, którzy już zakupili ciągnik. Zawiera ona filmy szkoleniowe, animacje 3D oraz ilustracje, w których pokazana jest obsługa poszczególnych funkcji maszyny.
Innymi słowy, z pomocą PLM Academy rolnik szybko nauczy się obsługi interfejsu ekranowego traktora i wszystkich funkcji, które on oferuje. Osoby, które nabyły pojazd z serii T6 mogą skorzystać ze stworzonej tylko dla tej grupy maszyn aplikacji T6 Range App. Oba programy są w wersji anglojęzycznej.
Pogoda dla rolników New Holland
Ostatnia propozycja to rozbudowana aplikacja pogodowa. Jej zaletą jest interfejs przetłumaczony na język polski. Podstawowe informacje, które pokazuje to:
- temperatura maksymalna i minimalna w dzień i w nocy;
- prędkość i kierunek wiatru;
- intensywność opadów podana w milimetrach na m²;
- procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu.
Oprócz tego rolnik może dowiedzieć się o:
- ewapotranspiracji, czyli intensywności parowania wody z gleby;
- stopniodniach – średniej temperaturze dziennej korzystnej dla wegetacji roślin;
- uśrednionych warunkach pogodowych panujących w tym samym okresie w poprzednich latach.
- Tagi: