Sezon paprykowy rozpoczęty. Dlaczego warto kupować polskie warzywa?
Polski sezon na paprykę z Południa Mazowsza rozpoczęty. Producenci z tego regionu, jak zapewnia Zrzeszenie Producentów Papryki RP, wyprodukowali odpowiednią ilość tego warzywa dla każdego polskiego konsumenta. Niepokój rolników budzą jednak praktyki niektórych sieci handlowych.
ZPP RP w specjalnym komunikacie prasowym zwraca uwagę na to, że nawet te uważane za polskie sieci sklepów w trakcie krótkiego sezonu ciągle oferują konsumentowi paprykę i inne warzywa z zagranicy. Polscy producenci z kolei przygotowują swoją produkcję papryki od lutego każdego roku, tak aby w miesiącach letnich móc zaoferować polskiemu konsumentowi to smaczne i zdrowe warzywo uprawiane w gruncie.
- Polscy rolnicy mówią stanowczo ‘NIE’ przypadkom, w których utrudniany jest dostęp polskiego konsumenta do dobrej jakości, krajowego produktu - zaznacza ZPP RP.
Podkreśla jednocześnie, że nie będzie stać bezczynnie i patrzeć na proces niszczenia produkcji warzyw ciepłolubnych w Polsce, który następuje poprzez nieprzemyślany i niekontrolowany proceder oferowania produktu z zagranicy w trakcie trwania sezonu w kraju!
- Musimy wszyscy wspólnie – rolnicy, konsumenci i sieci handlowe - zadbać o polską produkcję warzyw, gdyż tylko ona gwarantuje nam bezpieczeństwo żywnościowe.” - apelują krajowi producenci warzyw.
AKTUALNE CENY PAPRYKI NA GIEŁDACH. KLIK
W związku z powyższym rolnicy z Południa Mazowsza uruchomili specjalną infolinię pod numerem 516 124 929 i kierują prośbę do konsumentów o przesyłanie wszelkiego rodzaju informacji dotyczących kraju pochodzenia papryki w sieciach handlowych lub o przesyłanie zdjęć za pośrednictwem komunikatorów internetowych (Messenger, WhatsApp).
- Obiecujemy, że nie pozostawimy żadnego zgłoszenia bez reakcji i zadbamy o polskiego konsumenta i polskiego producenta. Chwilowa obniżka cen produktu oferowanego konsumentowi nie oznacza, że ktoś o niego dba. W długofalowym efekcie doprowadzi do zniszczenia polskiego rolnictwa, a wtedy konsument będzie zmuszony zapłacić za dany produkt dużo, dużo więcej.” – podsumowują rolnicy, należący do ZPP RP.
Czytaj także: