Leczenie po wypadkach w rolnictwie - bez kolejek do lekarza?
Proces opieki nad pacjentem Instytutu rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, zarówno medycznej jak i prawnej. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo uzyskania odszkodowania z polisy rolnika, osoba poszkodowana w trybie natychmiastowym, bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.
W innym razie Instytut umożliwia poszkodowanemu skoordynowany plan leczenia na jego koszt.
Sprawne leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Jak najszybciej doprowadzamy do kompleksowej diagnostyki medycznej. Kolejnym krokiem, jest opracowanie i realizacja programu leczenia naszego pacjenta.
Ostatnim, ale jakże ważnym i często zaniedbywanym etapem jest ocena stanu zdrowia po przeprowadzonym leczeniu i ew. dalsze zalecenia. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną, to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. W przypadku osób pracujących w rolnictwie jest to niezwykle ważne – mówi dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu.
Obejmujący swoim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i współpracuje z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie (Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski).
Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny Interwencyjnej znajduje się na TUTAJ.
* Artykuł sponsorowany dla Instytutu Medycyny Interwencyjnej