KRUS ma już 30 lat
- Dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników Kasy, jak i samych rolników widzących potrzebę bezpieczeństwa pracy oraz zdrowia, liczba wypadków w tym okresie zmniejszyła się o prawie 80%, podobnie jak liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym - podaje w specjalnym komunikacie Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.
Prezes KRUS podkreśla, że bardzo ważnym aspektem działalności Kasy jest rehabilitacja lecznicza.
- Od początku swojej działalności w sześciu Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS: w Iwoniczu-Zdroju, Horyńcu-Zdroju, Kołobrzegu, Jedlcu, Szklarskiej Porębie i Świnoujściu zdrowie odzyskało niemal 360 tys. rolników.
- Za nami trzydzieści lat doświadczeń, a przed nami kolejne wyzwania. Oczekiwania naszych beneficjentów podążają w stronę cyfrowych rozwiązań - elektronicznej obsługi ubezpieczonych i świadczeniobiorców, możliwości załatwienia spraw w urzędzie bez konieczności wychodzenia z domu - zaznacza Hadzik.
Nowe możliwości
12 maja w siedzibie ministerstwa rolnictwa odbyła się konferencja prasowa szefa resortu Grzegorza Pudy i Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandry Hadzik poświęcona działaniom KRUS na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa rolników.
- Praca rolnika, praca osób na roli jest trudna i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Często wykonywana jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wymaga wsparcia na wielu płaszczyznach i jednym z takich obszarów, w których staramy się wspierać rolników jest wsparcie rolniczego ubezpieczenia społecznego
- powiedział minister Puda podkreślając rolę, jaką odgrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w systemie zabezpieczenia społecznego w Polsce.
Podczas konferencji Prezes KRUS przedstawiła nowe rozwiązania w zakresie e-usług dla rolników oraz rehabilitacji leczniczej po przebytej chorobie COVID-19. Pośród tych propozycji znalazły się:
- Tagi:
- KRUS