Masz problem z ubezpieczycielem? Tu znajdziesz pomoc
Na każdym etapie sporu z ubezpieczycielem istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady e-mailowej Rzecznika Finansowego.
Jeśli uważasz, że ubezpieczyciel potraktował Cię niesprawiedliwie, w pierwszej kolejności powinieneś złożyć reklamację u swojego ubezpieczyciela. Jeśli taka reklamacja zostanie odrzucona, istnieje możliwość przeprowadzenia postępowania interwencyjnego lub polubownego.Należy napisać na adres [email protected].
Rzecznik Finansowy może również wytaczać powództwa w imieniu indywidualnych klientów oraz w interesie ogółu konsumentów, a także wspierać rolników na etapie postępowania sądowego tzw. istotnymi poglądami. W przeszłości wypowiadał się w kwestiach bezpośrednio dotyczących rolników: m.in. w sprawie obniżania odszkodowań o zasiłki celowe.
Bardzo ważną kompetencją Rzecznika jest też występowanie do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie rozbieżności w orzecznictwie. W ten sposób Rzecznik przyczynił się do wyjaśnienia zasad odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psy należące do rolników.
Eksperci Rzecznika udzielają też porad telefonicznych, pod poniższymi numerami:
(22) 333-73-28 - dyżur telefoniczny ekspertów z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, w szczególności ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, assistance), na życie, NNW, domów i mieszkań, turystyczne, kredytów, małych i średnich przedsiębiorstw, rolnych etc.
(22) 333-73-25 - dyżur telefoniczny ekspertów z zakresu problemów z bankami i na rynku kapitałowym.
508/810-370 - dyżur telefoniczny ekspertów dla członków Otwartych Funduszy Emerytalnych, uczestników Pracowniczych Programów Emerytalnych oraz osób korzystających z indywidualnych kont emerytalnych.