Jutro koniec naboru a na kontach rolników jest już 222 mln zł
Do tej pory wnioski o takie wsparcie złożyło ok. 62,82 tys. rolników. ARiMR rozpoczęła już wypłatę dofinansowania – do tej pory na konta 23,9 tys. rolników trafiło 222 mln zł.
W tym naborze dokumenty o pomoc można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić:
- bezpośrednio w kancelarii;
- przez platformę ePUAP;
- za pośrednictwem usługi mObywatel na stronie gov.pl;
- rejestrowaną przesyłką pocztową.
Co ważne, rolnicy, którzy złożyli wnioski przed wejściem w życie znowelizowanego rozporządzenia (nabór rozpoczął się 13 kwietnia), mogą złożyć zmiany do wniosków – więcej informacji oraz dokumenty niezbędne do uzyskania wsparcia - otwórz
Ponad 62 tysiące rolników złożyło swoje wnioski
Jak zauważa Agencja, na razie do ARiMR wpłynęło ok. 62,82 tys. wniosków o tę pomoc - zdecydowanie najwięcej, bo 15,2 tys., w województwie lubelskim. 21 czerwca Agencja rozpoczęła wypłatę pieniędzy z tego tytułu. Do tej pory do 23,9 tys. rolników trafiło 222 mln zł.
ARiMR przypomina
Agencja przypomina, że w wyniku nowelizacji przepisów: o pomoc, poza producentami pszenicy lub kukurydzy, mogą ubiegać się producenci gryki; termin przyjmowania wniosków został wydłużony do 30 czerwca 2023 r.; wsparciem może być objęta większa powierzchnia upraw – 300 ha (wcześniej 50 ha); wzrosły stawki pomocy.
- Bez zmian pozostaje przedział czasowy, w którym pszenica, kukurydza lub gryka zostały sprzedane. Ten okres to 1 grudnia 2022 r. – 14 kwietnia 2023 r. Jeśli chodzi o nabywcę, musi być on uprawniony do prowadzenia działalności w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż; może to być także podmiot kupujący ziarno w związku z prowadzoną produkcją zwierzęcą. Sprzedaż należy udokumentować fakturami VAT lub ich duplikatami - podkreśla Agencja.
Pszenica, kukurydza lub gryka sprzedana do 14 kwietnia – pospiesz się!
O szczeółach tego dofinansowania przeczytasz tutaj, kliknij proszę.
Masz pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu?
Napisz wiadomość: [email protected]
Czekamy na kontakt z Tobą, Twój głos jest dla nas ważny.