Jakie ciągniki najlepiej sprzedawały się w 2017 roku?
New Holland, John Deere, Zetor oraz Kubota - nowe ciągniki tych marek w 2017 roku najczęściej kupowali polscy rolnicy.
Badania, jak co roku, przeprowadziła firma Martin & Jacob. Z jej analiz wynika, że w z 2017 roku sprzedano 10255 nowych ciągników rolniczych. Liczba sprzedanych maszyn podana została na podstawie rejestracji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wyniki wskazują na wyraźne prowadzenie grupy liderów, wśród których należy wymienić marki: New Holland, John Deere, Zetor oraz Kubota. Czołowi producenci łącznie sprzedali w tym roku 4982 ciągniki, co stanowi 48,58% całego wolumenu rejestracji.
Czytaj także: Najlepiej sprzedające się ciągniki rolnicze w 2016 r.
Traktory z serii TD5 oraz T7 były najczęściej kupowanymi przez rolników w przypadku marki New Holland. Lider zaznacza, że w 2018 roku również będzie walczyć o utrzymanie swej pozycji.
- Przewidywany rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, co może wiązać się z ogólną sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie. Ewentualne możliwości uzyskania wsparcia finansowego przez rolników, ze środków unijnych, będą miały wpływ na ilość rejestrowanych nowych ciągników rolniczych w Polsce - tłumaczy Łukasz Chęciński, marketing manager New Holland.
Łukasz Chęciński dodał, że zarówno rolnicy jak i producenci maszyn czekają na bardziej dynamiczne wykorzystanie programów unijnych, które w perspektywie roku 2018 pozwolą na odważniejsze inwestycje. - Sądzimy, że procentowy rozkład sprzedaży ciągników z poszczególnych segmentów mocy nie ulegnie znaczącym zmianom i ciągniki średnich mocy będą wciąż wiodły prym. Z punktu widzenia producentów maszyn rolniczych jest to prognoza raczej optymistyczna - mówi Łukasz Chęciński, marketing manager New Holland.
Czytaj także: Wybieramy wymarzony ciągnik New Holland! [ZDJĘCIA, VIDEO]
Kiedy rolnicy najczęściej rejestrowali nowe ciągniki w 2017 roku?
Jak wskazuje Martin & Jacob, najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w grudniu - nowych właścicieli znalazło wtedy 2063 ciągników.